Smiltenes ģimnāzijas aerobikas festivāla uzvarētāji brauks ekskursijās, slidos vai peldēsies

Smiltenes ģimnāzijas 9. aerobikas festivāls piektdien pilsētas kultūras un sporta centra lielajā zālē sapulcināja tik daudz skatītāju, kā reti tur gadās redzēt.

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

Nebija ne vien brīvu sēdvietu, bet pat stāvvietu. "Festivāls ir prestižs ne tikai mūsu skolā, bet visā Smiltenē," saka Madara Viļuma no 12.b klases.

 

Šī klase pēc festivāla ir īpaši priecīga, jo uzvarēja 10. - 12. klašu grupā absolūtajā vērtējumā spraigā konkurencē.

 

"Bijām ļoti draudzīgi, tāpēc arī uzvarējām. Klases saliedētībai ir liela nozīme," domā M. Viļuma.Līdzīgs viedoklis ir Zanei Cerai un Lienei Časkai no 9.b. Meiteņu klase uzvarēja 7.- 9. klašu grupā un triumfēja arī vecāko klašu konkursā, kur uzstājās kā viesi un ieguva otro vietu nominācijā par klases kopējo sniegumu.

 

9. b cītīgi trenējās teju trīs nedēļas, lai precīzi apgūtu sporta skolotājas Vinetas Veismanes norādītos aerobikas soļus, un pat iesaistīja savā priekšnesumā skolas ēdnīcas saimnieci Inesi Brakmani.

 

 

"Brīžiem jau aizgāja strīds, ka trenējamies par daudz, bet acīmredzot tik arī vajadzēja," secina Z. Cera.Visi apvaicātie ģimnāzijas audzēkņi uzsver, ka šogad konkurence starp klasēm bija vēl lielāka, tāpēc gaisotnei pirms festivāla bijis raksturīgs stress.

 

"Uzvarēt aerobikas festivālā ir gods. Taču vislabākais ir tas, ka, mēs, visa klase, varam mācīties kopā kaut ko darīt," saka M. Viļuma.

 

Žūrija aerobikas festivālā vērtēja tehnisko izpildījumu, ritmiskumu un šova elementus. Festivāla organizators ģimnāzijas sporta skolotājs Andis Rozītis gandarīts atzīst, ka šogad skolēni vairāk piestrādājuši pie tehniskā izpildījuma un to neaizēnoja šovs.

 

To ievērojuši arī skatītāji. "Agrāk lielākais akcents bija uz dažādām izdarībām, bet tagad primārajā vietā bija aerobika. Tas ir pozitīvi, jo priekšnesumus bija patīkami skatīties," ģimnāzistus uzteic smiltenieši Laima un Edmunds Baloži.

 

Abi ir skatītāji ar stāžu, jo savulaik ģimnāzijā mācījās viņu bērni. Tagad Baloži atnāca just līdzi meitas Artas bijušajai klasei.

 

L. Balode secina, ka festivāla galvenais ieguvums ir klašu saliedētība. "Kurā klasē foršāks kolektīvs, tiem arī priekšnesums ir tāds, ka no tā sprakšķ enerģija."

 

Labākās klases saņēma vērtīgas sponsoru balvas: ģimnāzijas apmaksātu ekskursiju uz klases izvēlētu vietu Latvijā; firmas "Impro ceļojumi" ekskursiju uz Dienvidigauniju un Ziemeļlatviju vai vienu stundu ilgu slidošanu Vidzemes olimpiskajā centrā.

 

Pārsteiguma balvas bija sponsoru "uzsaukts" boulings un peldbaseins. Apēdamas balvas tika visiem. Festivālu atbalstīja sponsori "SEB banka", "top!" un SIA "VIBO".

 

 Smiltenes ģimnāzijas 9. aerobikas festivāla rezultāti7.- 9. klašu grupa1. 9.b2. 9.a3. 7.b10. - 12. klašu grupaZēnu konkurencē: 1. 12.b2.10.a3. 10.b un 12.cMeiteņu konkurencē:1. 10.d un 11.b2. nav3.12.b un 12.cKlašu konkurencē:1.10.a2. 9.b (viesi)3. 12.bAbsolūtajā vērtējumā:1. 12.b2. 10.a3. 12.c

Izglītība