Smiltenes ģimnāzijas simtgadei veltītajā filmā aktieri ir absolventi 4

Šonedēļ Smiltenes ģimnāzijas telpās uzņem spēlfilmu ar pagaidu nosaukumu "Skapis". Visi aktieri, izņemot Aigaru Veldri, ir šīs skolas absolventi un filmā tēlo sevi.

 

Filma ir veltījums Smiltenes ģimnāzijas 100 gadu jubilejai, kuru svinēs 2009. gada 30. maijā. Tad arī plānota filmas pirmizrāde.

 

Spēlfilmas notikumu centrā ir reāls filmas personāžs - Smiltenes ģimnāzijas vecā korpusa pirmā stāva skapis, kurā uzglabā skolas arhīvu - žurnālus, liecības un citus dokumentus no skolas dibināšanas laika. Pārskatot skapja saturu, filmēšanas grupa atrada pat 1907./08 mācību gada žurnālu.

 

"Skapī ir visa skolas vēsture," rezumē filmas režisors, scenārija autors un aktieris Kārlis Anitens. Viņš uzsver, ka filmas mērķis ir raisīt asociācijas par skolas nozīmi katra absolventa turpmākajā dzīvē. "Skola iedod domāšanu, un filmas mērķis ir parādīt, ka laiku pa laikam tā dzīvē noder," uzsver režisors.

 

"Izlasot scenāriju, sapratu ka būs ļoti interesanti. Citādāk, nekā pierasts," jau tagad spriež Smiltenes ģimnāzijas direktores vietniece Velga Mālkalne.

 

Vecā korpusa pirmajā stāvā iekārtotajā paviljonā "Ziemeļlatvija" sastapa dažus filmas aktierus - Inesi Brakmani (1968. gada absolventi), Margrietu Rutku (1954. gada absolventi) un Juri Žēbinu (1972. gada absolventu).

 

"Visu laiku rakājos pa veco, putekļaino skapi. Mani ļoti moka, - tad gaisma nav tāda, tad ēna. Tad celtnieki vēl sāk blakus telpās strādāt, vai telefons iezvanās," par filmēšanās iespaidiem stāsta Smiltenes ģimnāzijas ēdnīcas saimniece Inese Brakmane. Tomēr filmēties esot interesanti. Vienīgi ikdienas darbi iekavējoties.Visu vajadzīgo materiālu uzņems šonedēļ. Līdz skolas jubilejai filmu montēs smiltenieši Evita un Jānis Ūdri jeb "STV Studija". Filmas disku ikviens interesents varēs iegādāties skolas jubilejā. Būs arī otrs disks ar informāciju un fotogrāfijām par Smiltenes ģimnāzijas audzēkņiem un citiem datiem. "Tas būs enciklopēdisks materiāls," piebilst K. Anitens.

Komentāri 4

?!

kads bij iepriekšējais murgs ??
manuprāt būs ok ;)

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 21:54

jāni piever muti, ja esi no citas skolas vai pabeidzis citu

pirms 12 gadiem, 2008.07.15 16:02

Izglītība