Smiltenes ģimnāzijas vārds atkal izskan pasaulē 2

Smiltenes ģimnāzijas skolnieces astoņus gadus ilgo darbu par putnu migrāciju atzinīgi novērtē ne vien Latvijā, bet arī Turcijā, kur norisinājās Vides projekta olimpiāde. No tās ģimnāziste atgriezās ar sudraba medaļu. To viņa izcīnīja starp simts konkurentiem.

 

"Rezultāts olimpiādē ir liels sasniegums. Tas nozīmē, ka darbu neesmu veikusi tikai sava prieka pēc. Padarīto vērtēja kompetenti cilvēki," saka Vides projekta sudraba medaļas ieguvēja 12. klases skolniece Inga Freiberga.

 

Ingas darbs par putnu migrāciju aizsākās jau pirms astoņiem gadiem. Viņas mājās Lejasciemā kopā ar tēvu gredzenoja putnus.

 

Pagājušajā gadā jauniete nolēma rakstīt zinātniski pētniecisko darbu par putnu migrāciju. Šogad viņa savu darbu turpināja un, bioloģijas skolotājas mudināta, to iesniedza Vides projektu olimpiādei.

 

 

"Esmu priecīga, ka tik tālu nonācu. Nedomāju, ka iegūšu medaļu. Citiem dalībniekiem projekti bija zinātniski, ar veiktiem eksperimentiem laboratorijās," saka jauniete.Viņa piebilst, ka Turcijā žūrijai darbi bija jāprezentē angļu valodā. "Tā bija nozīmīga pieredze uzstāšanās mākslā," saka Inga.

 

Tas nav vienīgais viņas ieguvums, jo Turcijā pavadītā laikā sastapusi daudz jauku vienaudžu no visas pasaules. "Atverot savu e-pastu, sajūtas ir lieliskas, jo ik dienu saņemu vēstules no jauniegūtajiem draugiem," priecājas Smiltenes ģimnāzijas skolniece.

 

Tiem, kas vēl nav uzdrīkstējušies paveikt ko tādu, Inga novēl vispirms noticēt sev, tad arī pārējie to novērtēs. "Pirmos mērķus nekad nevajag uzstādīt augstus," piebilst skolniece.

 

Komentāri 2

Izglītība