Smiltenes ģimnāzisti drīz noskaidros, kas ir “podkāsts” 2

Smiltenes ģimnāzijas skolēns Matīss Zīvers (7.c) uzzināja par iespēju piedalīties mūsdienīgā starptautiskā projektā "iPod draugi", izlasot skolā izlikto afišu. Zēnu piesaistīja iespēja uzlabot angļu valodas zināšanas.

 

Vēl Matīss un pārējie projekta dalībnieki nākamajos divos gados apgūs jaunākās mūsdienu tehnoloģijas. Ar tām viņi uzņems izglītojošas filmas.

"Šajā projektā Latvijā esam pionieri," palepojas tā koordinatore, Smiltenes ģimnāzijas direktores vietniece Inga Savicka. Skola tādējādi varēs dot padomu citiem, bet skolēni, projekta dalībnieki, - dalīties pieredzē ar vienaudžiem.

 

Ceļos uz datoriem un telefoniemSmiltenes ģimnāzija vienīgā Latvijā iesaistījusies starptautiskā jauno tehnoloģiju izmantošanas projektā. Tās partneri ir skolas Lielbritānijā, Vācijā, Īrijā, Spānijā un Itālijā. Smiltenes ģimnāzijā projektā nolēma piedalīties 15 skolēni no 7. līdz 11.klasei.

 

Viņiem nāksies pievērsties līdz šim nezināmām lietām, piemēram, būs jārada "podkāsti" par izglītojošām tēmām. Tie ir amatieru veidoti audio un video raidījumi, kas satur tekstu, mūziku vai filmu un ko var skatīties un klausīties datorā, atskaņotājos mp3 vai iPod, vai mobilajā telefonā.

Smiltenes ģimnāzija filmiņas uzņems par vidi, ko pēc tam varēs redzēt ikviens interesents. Viena no tām būs smilteniešu un Vācijas pilsētas Ķelnes skolas audzēkņu kopīgs darbs, un galvenie varoņi tajā būs ar saules baterijām darbināmi mašīnu modeļi.

Smiltenes ģimnāzijai divos gados jāuzņem vismaz 30 filmiņas. Matīss Zīvers savējo veidos par Blomes pagastu, kurā dzīvo. "Blomē ir liels uzpludināts ezers un interesantas vecas mājas no akmeņiem," Matīss jau noskatījis filmējamos objektus.

 

Pagaidām zinošākie - angļiJaunumi projektā gaida arī skolotājus. I. Savicka ikdienā māca informātiku, bet par filmiņu uzņemšanai izmantojamo iPod atskaņotāju viņa līdz šim ir tikai dzirdējusi. Nesen skolotāja un ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne kopā ar citiem projekta dalībniekiem satikās pirmajā sanāksmē Spānijā, un tur ar šo maziņo ierīci prata rīkoties tikai angļi.

Pagaidām tā ir sveša arī Smiltenes ģimnāzijas skolēniem, projekta dalībniekiem. Arī citi skolasbiedri ar iPod pirkumu nesteidzas. "Mūsu ģimnāzijā tādu ir maz, manā klasē - tikai vienai meitenei. Dārgi, un priekš kam, ja jau ir mobilais telefons. Tāpat var klausīties mūziku un iet internetā," spriež Edijs Grīslis no 12.b.

Tikmēr Britu Izglītības ministrija šogad investējusi jau piecus miljonus mārciņu, lai tās izglītības iestādes ieviestu šo jauno tehnoloģiju mācību procesā.

"Briti, iespējams, grib uzķert brīdi, kad bērniem un jauniešiem ir interesanti izmantot iPodu, un parādīt, ka ar tiem var darīt arī vērtīgas lietas un pat izmantot mācību procesā," spriež V. Mālkalne.

Projektu atbalsta Akadēmisko programmu aģentūra un Eiropas Savienības Mūžizglītības programma "Comenius".

Pirmie darbi skolēniem jāpaveic līdz nākamā gada februārim. Tad viņiem būs jādodas uz sanāksmi Ķelnē. Savukārt skolotāji jau decembrī mācīsies Londonā.

Komentāri 2

Mārcis

Sveiki, es tajā projektā arī piedalos es esmu tas puika malā zilajā džemperī...:) Un es ceru kad mēs šajā projektā iegūsim sev labus draugus!!!:)

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 15:27

Shakira

ja tas tiesaam esi tu-tad veelu veixmi :))

pirms 11 gadiem, 2009.11.07 19:51

Izglītība