Smiltenes ģimnāzistiem priekšrocības dod vācu valodas diploms 1

Smiltenes ģimnāzija šajā mācību gadā iesaistījusies starptautiskā projektā, kas audzēkņiem atver durvis uz izmēģinājuma studijām Vācijā. Šoruden iespēju jau izmantoja 11.a klases skolnieces Eva Kukurīte un Inga Peneze.

Ģimnāzistes nedēļas laikā pētīja studiju iespējas Oldenburgas augstskolā. Pavisam uz Vāciju devās gandrīz 40 skolēnu un četru skolotāju liela delegācija no Latvijas, kurai piepulcējās arī daži igauņi.

 

Divas absolventes jau studēProjekts "Izmēģinājuma studijas" ir adresēts Baltijas valstu skolām, kurās padziļināti māca valodu un gatavo audzēkņus vācu valodas diploma (DSD jeb Deutsches Sprachdiplom) eksāmenam. Šā diploma saņēmēji var studēt lielākajā daļā Vācijas augstskolu.

Vācu valodu padziļināti māca arī Smiltenes ģimnāzijā, kas ir viena no DSD skolām Latvijā. Ģimnāzijas vācu valodas skolotāja Janīna Ķergalve ir gandarīta, ka Vācijā šogad sāka studēt divas viņas bijušās audzēknes Baiba Vērdiņa un Rita Ķergalve.

"Abas saņēmušas Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta stipendiju uz gadu, un, ja labi mācīsies, tad stipendiju pagarinās ar nosacījumu, ja vien Vācijā nebūs krīzes. Jaunietes ar studijām Vācijā ir apmierinātas un spriež, ka pat tad, ja mācību rezultāti nebūs tik labi, ies strādāt un pelnīt naudu turpmākajām studijām, lai Vācijā papildinātu zināšanas," stāsta J. Ķergalve.

 

Motivē mācīties vācu valoduSavukārt ģimnāzistes E. Kukurīte un I. Peneze vēl nav izlēmušas, vai pēc vidējās izglītības iegūšanas turpinās mācības kādā no Vācijas augstskolām.

"Vēl ir laiks domāt. Taču jebkurā gadījumā mums šobrīd ir interese un motivācija vairāk mācīties vācu valodu," spriež jaunietes.

Oldenburgas augstskolā, kas atrodas netālu no Brēmenes, meitenes uzzināja par tās piedāvātajām izglītības programmām un mācību bāzi. Tā izceļoties ar modernām tehnoloģijām.

Projekts "Izmēģinājuma studijas" notiek jau otro gadu. Tajā jauniešus Vācijā uzņem Vilhelmshāfenes, Oldenburgas un Elfsletas augstskola.

Komentāri 1

Fīrers

Trešā reiha valodu jāmāk, jo tur britus nesaprot.

pirms 11 gadiem, 2009.11.22 21:09

Izglītība