Smiltenes jaunajā bērnudārzā visiem rindā gaidošajiem pilsētnieku bērniem vietas nebūs. 13

Arī izveidojoties Smiltenes novadam, kurā apvienosies astoņi pagasti un Smiltenes pilsēta, pagastos jāsaglabā bērnudārzi. Jaunajā Smiltenes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis" lauku bērnus neuzņems, ja vien pāri nepaliks brīvas vietas.

Rindā uz Smiltenes pilsētas

jauno bērnudārzu gaida 193 mazuļi

Taču jau tagad pilsētas jaunajā bērnudārzā, lai cik plašas būtu tā telpas, netiks pat visi Smiltenē pierakstīto vecāku bērni. Šobrīd rindā uz jauno Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādi gaida 193 bērni, no kuriem 118 mazuļiem dzīvesvieta deklarēta Smiltenes pilsētā.

Bērnudārzā uzņem bērnus, sākot no pusotra gada vecuma. Jaunajā bērnudārza ēkā būs 12 grupiņas. Divas grupas paliks koka mājā Mētras ielā.

"Pagastu bērnudārzi novadā noteikti jāsaglabā, citādi lauku bērniem nebūs, kur palikt," rosina Smiltenes pagasta iedzīvotāja Anita, kuras dēls Nauris apmeklē sava pagasta pirmsskolas izglītības iestādi "Ābecīši". Naura mamma dzirdējusi, ka Smiltenes pilsētas bērnudārzā droši iekšā tikt nevarētu pat tad, ja māmiņa iestātos rindā, tiklīdz sāktu gaidīt bērniņu.

"Mūsu pašvaldība jau interesējās, vai Smiltenes novadā pagasta bērnus paņems pilsēta, taču pilsētai nav, kur likt lauku bērnus," vecākus mierina Smiltenes pagasta pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Arnita Ķemme. Viņa pieļauj, ka novada domei būs jādomā, kā ekonomiski apsaimniekot lauku bērnudārzu telpas, piemēram, audzēkņus vadājot ar pašvaldības apmaksātu transportu.

Smiltenes pagasta padomes priekšsēdētāja Velga Līdaciņa atzīst, ka pirmsskolas izglītības sistēma novadā būs jāsakārto novada domei. Viņas viedoklis, - novadā ir vajadzīgi arī vairāki diennakts bērnudārzi, kur bērnus varētu atstāt vēlajās maiņās strādājošie vecāki.

A. Ķemme uzskata, ka mazajiem pagastu bērnudārziem ir savas priekšrocības, salīdzinot ar pilsētu. Tajos ir mazākas grupiņas, tāpēc skolotājas var veltīt lielāku individuālu uzmanību katram audzēknim. "Ābecīšos" ir tikai 19 bērni vecumā no četriem līdz sešiem gadiem. Vairāk audzēkņu nemaz nav iespējams uzņemt, jo bērnudārzs atrodas divās īrētās telpās.

"Sestdien mūsu bērnudārzā vecākus ielūdzām uz Mātes dienas koncertu. Viņi redzēja, ka katrs bērniņš dzied. Tas man arī patīk mazajās grupiņās," saka A. Ķemme.

Tikmēr, gaidot sava jaunā bērnudārza atvēršanu 1. jūnijā, Smiltenes pilsētas iedzīvotāji jau uzdod vairākus jautājumus interneta portālā www.ziemellatvija.lv.

"Vai tiesa, ka jaunajā bērnudārzā par mēnesi būs jāmaksā 60 lati?" vaicā Ieva. Smiltenes pilsētas jaunā bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte to noliedz. "Arī man tika uzdots tāds jautājums, taču pašvaldībā noskaidroju, ka runas par 60 latiem ir baumas," saka S. Rudzīte.

Smiltenes pilsētas domē "Ziemeļlatvija" uzzināja, - vecāku maksa jaunajā bērnudārzā būs līdzšinējā - viens lats un 50 santīmu dienā jeb 33 lati mēnesī par 22 darba dienām.

Jautāta par to, cik daudz rindā gaidošo bērnu iekļūs jaunajā bērnudārzā, vadītāja atteic, ka par rindu jūnijā lems pilsētas dome atbilstoši saistošajiem noteikumiem. Jūlijā jaunais bērnudārzs būs slēgts. Audzēkņus uzņems augusta otrajā pusē.

Komentāri 13

Ieva

Beidzot esam tikuši skaidrībā!!
Paldies, Ziemeļlatvijai!!! ;))

pirms 12 gadiem, 2008.05.12 22:24

kate

Kad vispār ir lauku berni uznemti pilsetas bernudarzos?Vinus tik pastumj mala...((

pirms 12 gadiem, 2008.05.13 17:35

milda

Kādēļ vecais Brutuļu bērnudārzs, kurā bija diennakts grupas tika vieglu roku atdots privatizēt par niecīgu naudu privātpersonai?Kam tas bija izdevīgi?Būtu vērts to pajautāt Līdaciņas kundzei?;)

pirms 12 gadiem, 2008.05.13 19:20

tētis

Tiem vecākiem kuru bērniem neatradīsies vieta jaunajā bernudarza vajadzētu nevis skumt bet gan priecāties.Tā ēka vēl nepabeigta ir jau morāli novecojusi:)Man ļoti gribas ticēt ka viss mazais ir skaists-bet jaunais bernudarzs vismaz no ārpuses atgādina kaut kādu pārstrādes kombinātu.

pirms 12 gadiem, 2008.05.13 23:53

kate

Smiltene vienkarsi izputes ja nedomas gan par bernudarziem gan par darbiem...

pirms 12 gadiem, 2008.05.14 08:08

tas mildai

Līdaciņa -- ha par ko tad pati ar berniem pa Turciju dzivos? Pirmais saraksta bija "Brutuļu bērnidārzs" tagad no grants karjeras ari ātri vajag tikt vaļā, jo jaunā Tojota avensis nemaz pa lēto nesanāca un tuvak papeetot novadu apvienošanās plānu viņa ir aizmirsusi pabrīdināt, ka ari Smiltenes pagastam tagad bus parādsaistibas--- JAAA laikam jau ar autobusu par 84tūkstošiem latu visie mutes bus aizbaztas un smaidot Velgucis vares turpināt savu Izklaidi- (ceļošana).

pirms 12 gadiem, 2008.05.15 15:20

xxx

Vispār jau normāli,kamēr citi bērni ies jaunajā bērnudārzā,tikmēr dažas grupiņas tomēr vēl nīks stagnātlaika bērnudārzā Vālodzītē un maksās tādu pašu naudiņu par ūķi!Vai tiešām bij grūti pieplānot pāris kabinetus vēl klāt,tas nu gan ir kautkāds sviests!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.16 12:07

oksana

Kāds jautā, kam ir bijis izdevīgs Brutuķu bērnudārzs?Vai tiešām neviens nav iedomājies, ka tas ir izdevīgi kādam no Velguča labām paziņām.Cik zināms Lienei Grīviņai- apdrošinātājai(Apaļvaidzei) par 1800 arī šis labais maizes gabals tika. Kamēr Velgucis pie vadīšanas , tikmēr jau viss gada laikā tiks izsaimniekots un izpārdots, un protams jau labums galvenokārt sev.Jo jāsaķer , kamēr vēl var, ko zin kā vēl pašai ies.Vai tad par savu algu tā var ceļot ar saviem abiem bērniem un vēl meitas otru pusi, vai par algu pietiek, protams nē.Tur tiek lietā likta "pagastiņa" nauda. Lai jau veicas, visam savs laiks, un katrs par nopelniem maksā!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.18 21:39

maijuks

Protams, piekrītu pēdējam komentāram.Līdaciņai vienmēr ir bijis izdevīgs pagasta krēsls, un naudiņa jau ir labi patērēta.Ja jau par 1000 varēja dēļukam sapirkt kompjūter programmas, tad kāds būtu iemesls nebraukāt pa turciju, ar savu ģimenīti. Diez vai tas tiek darīts par algu.Cik zināms, dēliņš vienmēr labām paziņām palielās, ko muča ir sapirkusi par pagasta naudu, arī mobilais nesen jauns tika nopirkts.Kā vispār tā var dzīvot domājot tikai par sevi, un kur tad paliek malā atstumtie un nesadzirdētie, būtu labāk kādam pretim nākusi, nevis savā jaunajā vāģī sēdējusi!)))))))

pirms 12 gadiem, 2008.05.18 21:52

Ja,ja

Daudz mums apkārt tādu "līdaciņu", tik vien tā darba - kā uz Ziemassvētkiem izdalīt nabagiem pa 5 Ls. Bet paredzētie līdzekļi taču jāizlieto, protams, labākā vieta - ieguldījums ģimenes budžetā.
Tāpēc vajag apvienot šos pilnīgi nevajadzīgos pagastus, kas ir pilnīgi pilsētā. Barojam šos "lidaciņus" par velti no nodokļu maksātājiem nodokļiem. KAD BEIDZOT SĀKSIM EKONOMĒT - NEVAJADZĪGOS ŠTSTUS LIKVIDĒJOT!? Pašiem mums jābūt aktīvākiem, nav jāžēlojas, bet jārīkojas! Liekēži vienmēr atradīsies - jautājums, vai mēs to pieļausim?

pirms 12 gadiem, 2008.05.19 10:53

Didzis

Ko tad cēla tik mazu māju, ka nepietiek vietas?

pirms 12 gadiem, 2008.05.19 11:43

Ainārs

Par šo jau noziņots Bez Tabu un Tautas Balsij.

pirms 12 gadiem, 2008.05.19 11:46

Izglītība