Smiltenes jaunsargi labiekārto savas vienības mītni

Ar pirmo lielo pasākumu - Ziemassvētku eglīti - no šodienas neformāli atklāta Smiltenes jaunsargu vienības mītne. To ziemas brīvlaikā aizrautīgi remontēja paši jaunsargi - pilsētas ģimnāzijas un Centra vidusskolas skolēni.

 

Jaunsargu mītne atrodas Dakteru ielā 26, daudzdzīvokļu nama pagrabstāvā, kur savulaik atradās ūdens filtrēšanas un siltuma apmaiņas punkts.

 

Pagraba telpas ir piedzīvojušas patīkamas pārmaiņas. Piemēram, sienas nokrāsotas spilgtās, dzīvespriecīgās krāsās.

 

Smiltenes jaunsargu vienības vadītājs Mārtiņš Latvers informē, ka pilsētas dome sadarbībā ar Smiltenes centra vidusskolu piešķīrusi vienībai noliktavas telpas ar mērķi izveidot mācību klasi jaunsargiem.

 

"Lai to varētu izdarīt, vajadzīga pārbūve. Jāizņem divas sienas, lai telpā atbilstoši normatīviem būtu vieta 20 audzēkņiem, jo citādi te ir par šauru," atzīst M. Latvers.Ja tas neizdosies finansējuma dēļ, Smiltenes jaunsargu vienība lūgs pilsētas domei izskatīt iespēju par citu telpu piešķiršanu.

 

Pagaidām jaunsargu mītnē atrodas inventāra noliktava un telpa, kur jaunsargiem rīkot pasākumus, sadarboties, saliedēties kā kolektīvam un atpūsties. M. Latvers uzsver, ka šobrīd jaunsargu vienībai galvenais ir aktīvi darboties un sevi pierādīt.

 

Šomēnes svinīgo jaunsarga solījumu jau devuši 53 pusaudži, kuri darbojas Smiltenes jaunsargu vienībā, - gan puiši, gan meitenes.

 

Rihards Diūra no Centra vidusskolas 8. klases par iespēju stāties jaunsargos uzzināja skolā. "Izdomāju, ka vajadzētu piedalīties, jo tur esot interesanti, - varot šaut ar ieročiem, iet pārgājienos. Nospriedu, ka tas varētu būt priekš manis. Iestājos un sapratu, ka tas tiešām ir ļoti interesanti un jauki," saka Rihards.

 

Lielākais notikums līdz šim viņam bijusi jaunsarga formas saņemšana, kā arī šomēnes notikusī ekskursija uz Ložmetējkalnu un Ziemassvētku kauju muzeju, kā arī Nacionālo Bruņoto spēku instruktoru skolas apmeklējums Cēsīs.

 

Aptuveni puse no Smiltenes vienības jaunsargiem ir meitenes. Arī viņām patīk jaunsargos. "Te ir ļoti interesanti," saka Kristīne Lokste no Smiltenes ģimnāzijas 10. klases, "Nav jau nemaz tik grūti, kaut arī ir dažas lietas, ko visas meitenes varbūt negribētu darīt, piemēram, līst uz vēdera pa slapju mežu."

 

M. Latvers uzsver, ka neviens pusaudzis netiek īpaši aicināts stāties jaunsargos. Vienībā darbojas skolēni, kuriem tas interesē. Vienības aktīvākie biedri ir 35 jaunsargi. Vienību vadīt M. Latveram palīdz Smiltenes ģimnāzijas skolēns Emīls Kalējs.

 

Arī jaunajā gadā Smiltenes jaunsargu vienība turpinās labiekārtot savu mītni. Janvārī vēl plānots brauciens uz Rīgu barikāžu atceres laikā un Nacionālo bruņoto spēku Ādažu poligona apmeklējums.

Izglītība