Smiltenes novada bērnudārzos būs jauna uzņemšanas kārtība 7

Pirms jaunā mācību gada sākuma par sešiem bērniem sarucis audzēkņu skaits Blomes pagasta pamatskolas pirmsskolas izglītības grupiņās. Viņi uzņemti Smiltenes pilsētas bērnudārzā "Pīlādzītis".

Notikušais izbrīnījis un pat šokējis Blomes pamatskolas direktori Mudrīti Vestfāli un metodiķi Rudīti Danci. M. Vestfāle neslēpj, ka Blomes pamatskola ir ieinteresēta, lai tās pirmsskolas izglītības grupiņās būtu pēc iespējas lielāks audzēkņu skaits, jo "tas ir jautājums par skolas nākotni".

Brīnās, kāpēc atradās vietaBērnus no Blomes grupiņām izņēmuši galvenokārt Brantu pagasta iedzīvotāji. Pieci audzēkņi bija pastāvīgi apmeklētāji pirmsskolas izglītības grupiņās Blomes skolā. Viens mazais smiltenietis vēl tikai bija pieteikts Blomes grupiņā, bet no oktobra viņam ir apsolīta vieta "Pīlādzītī".

M. Vestfāle brīnās, kā viņiem pēkšņi atradusies vieta Smiltenes bērnudārzā, jo arī blomēnieši zina, ka uz šo pirmsskolas iestādi jau gadiem ir liela rinda. "Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis sarunā mūs parasti aicina, - ja kāds vecāks ir ar mieru vest savu bērnu no Smiltenes uz Blomi, ņemiet pretī! Mums ir brīvas vietas, un arī esam gatavi to darīt," sola M. Vestfāle.

"Ziemeļlatvija" jau agrāk uzklausījusi smilteniešu sūrošanos par ilgo gaidīšanu rindā, lai bērnu ievietotu pilsētas bērnudārzā. Daudzās ģimenēs ir pašsaprotami savu atvasi rindā reģistrēt tūlīt pēc viņa dzimšanas.

Kāda mamma stāsta, ka viņas dzīvesvieta ir deklarēta Launkalnes pagasta Silvā, bet savu mazo dēliņu reģistrējusi Smiltenē, jo citādi viņš nav uzņemts pilsētas bērnudārza rindā. Pēc tam nācies gaidīt vēl gadu, līdz beidzot saņemta priecīga ziņa, ka dēliņš šoruden varēs sākt apmeklēt "Pīlādzīti". "Tas man ir liels atvieglojums, jo bija ļoti grūti apvienot darbu ar dēla pieskatīšanu mājās," stāsta jaunā sieviete.

Deputāti uzstāj uz jaunu kārtībuSmiltenes pilsētas bērnudārza "Pīlādzītis" vadītāja Santa Rudzīte skaidro, ka atbilstoši novada deputātu lēmumam "Pīlādzītī" var uzņemt ne tikai Smiltenē deklarētus bērnus.

Deputāti šovasar sēdē apstiprināja jaunus saistošos noteikumus "Bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestādēs un pie skolām esošajās pirmsskolas grupās".

Atbilstoši tiem "Pīlādzītī" un Smiltenes skolu pirmsskolas grupās audzēkņus uzņem pēc šādām prioritātēm: Smiltenes pilsētā un Smiltenes pagastā deklarētos bērnus; Launkalnes pagasta Silvā un Brantu pagastā deklarētos bērnus; citur Smiltenes novadā deklarētos bērnus; ārpus Smiltenes novada deklarētos bērnus.

Uz to, ka "Pīlādzītī" jāuzņem arī Smiltenei tuvāko pagastu bērni, jau pavasarī norādīja vairāki novada deputāti, arī Biruta Sorokina. Viņa atgādina, ka Brantu pagastā vispār nav bērnudārza, bet Smiltenes pagasta pirmsskolas izglītības iestāde "Ābecīši" šogad ir likvidēta.

"Galvenais bija panākt, lai bērnudārzs būtu pēc iespējas tuvāk bērna dzīvesvietai. Piemēram, Brantu pagasta Vidzemes ciemata iedzīvotājiem daudz izdevīgāk ir bērnu vest uz Smiltenes bērnudārzu, kas atrodas tuvāk, nekā Blome.

Turklāt vecāki sarunā atzinuši, ka vēlas, lai viņu bērni pēc iespējas agrāk pierod pie pilsētas gaisotnes un vēlāk iejūtas pilsētas skolās. Daudzi Brantu pagasta iedzīvotāji strādā Smiltenē, un var savus bērnus izvadāt," stāsta B. Sorokina. Viņa arī piebilst, ka "visi dzīvojam vienā novadā, un visiem novada iedzīvotājiem jābūt vienādām tiesībām".

Vecākiem ir tiesības izvēlēties Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis jauno kārtību vērtē atzinīgi, jo Smiltenei tuvējo ciematu un viensētu iedzīvotājiem ir ērtāk ievietot savas atvases pilsētas bērnudārzā, nevis vadāt uz citu bērnudārzu ārpus Smiltenes.

"Protams, arī pilsētas bērnudārzā vietu ir tik, cik ir. Drīz atvērs divas grupiņas Mētras ielā, kur bērniem būs ļoti labi apstākļi. Taču, ja kāds vecāks spēj un ir ar mieru vadātu savu bērnu uz citu, dzīvesvietai tuvāko pagasta bērnudārzu, domāju, tur par jaunpienācēju tikai priecāsies. Palsmanes un Launkalnes bērnudārzā ir arī diennakts grupas," piebilst T. Jaunzemis. Viņš arī atgādina, ka vecākiem ir tiesības savam bērnam izvēlēties izglītības iestādi.

Smiltenes novada domes saistošos noteikumus par bērnudārznieku jauno uzņemšanas un reģistrācijas kārtību pašlaik izskata un saskaņo Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija. Kad šis process tiks pabeigts, informēsim par tiem sīkāk.

Komentāri 7

Austere.

Kā var būt rinda uz bērnudārzu? Rinda var būt veikalā pēc desas.

pirms 10 gadiem, 2010.08.30 19:41

Lapsa

Ja pašiem smilteniešiem ir jāgaida rindā uz bērnudārzu, tad kāpēc ņem no Blomes bērnus? Vai tik kāds te nav ieinteresēts slēgt Blomes bērnudārzu. Jo vairāk bērnu Smiltenes "Pīlādzītī", jo kādam lielāka alga.

pirms 10 gadiem, 2010.08.30 20:36

....

nu taču viens mērķis ir - visu laukos nolikvidēt , un tad būs viss tikai Smiltenē

pirms 10 gadiem, 2010.08.30 21:44

Kika

Ja pašiem smilteniešiem ir jāgaida rindā uz bērnudārzu, tad kāpēc ņem no Blomes bērnus?

Nu mans bērns, piemēram, ari smiltenietis, laikā, kamēr gaidīja tikšanu Smiltenes bērnudārzā, gāja Blomē.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 17:43

;)

Vai tik tā rinda nav mākslīga? Tagad jau modē teikt ka visur stāv rindā, bet kad jāsāk no tās rindas kāds ņemt, tad izrādās, ka tur vairs neviena nav.

pirms 10 gadiem, 2010.08.31 20:48

laucinieks

Ko lai dara laucinieks kurš dzīvo tuvu pie pilsētas, ja viņa bērnu neņems pilsētas bērnudārzā, tad viņam jābrauc ar diviem autobusiem un jāved bērnu uz citu lauku bērnudārzu, vai tas , pilsētniek, ir godīgi? Tā jau tagad lauciniekiem ar transportu ir lielas problēmas.

pirms 10 gadiem, 2010.09.01 09:26

annija

Varbūt vispirms ir jāpadomā- kāpēc vispār Blomes vecāki savus bērnus piesaka Smiltenes bērnudārzā? Varbūt tāpēc, ka tur vnk bērnam ir labāk? Tur pret bērnu izturas kā pret cilvēku? Tur ir normāls darba laiks, lai bērnu vecāks pats varētu izņemt no dārziņa, nevis jāalgo aukle, lai izņemtu bērnu, jo redziet Blomē dārziņš strādā līdz 17:00!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.09.02 14:07

Izglītība