Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada pašvaldība un "Madara 89" piedalās karjeras atbalsta programmā skolēniem

Ar mērķi veicināt skolas, pašvaldības un darba devēju sadarbību, lai nodrošinātu skolēnu mācīšanos reālajai dzīvei un veidotu skolēnu personīgo interesi par profesionālo ievirzi, Latvijas skolās uzsākta karjeras atbalsta programma skolēniem.

„Katrā no divdesmit piecām projektā iesaistītajām skolām, kas veido sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem, darbu ir uzsācis pašvaldības pilnvarots karjeras konsultants, kurš ne vien veic izglītojošu darbu skolās, bet arī pārrauga visu iesaistīto pušu sadarbību. Viņš organizē skolēnu ciemošanos reālos uzņēmumos, kur klātienē skolēni uz vietas uzkrāj vērtīgas zināšanas un praktiskas iemaņas. Karjeras izglītība ir process, nevis notikums.

Līdz ar to šai programmā skolēni apgūst karjeras vadības, uzņēmējdarbības, informācijas apkopošanas, prezentēšanas, sadarbības un lēmumu pieņemšanas prasmes, kas ir vienlaikus arī pamats mūžizglītības prasmju attīstīšanai," skaidro viens no karjeras atbalsta programmas izstrādātājiem Rēzeknes Augstskolas docents Dr. paed. Gunārs Strods, kurš programmu sagatavojis sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas asociēto profesori Dr. paed. Žermēnu Vazni.

Skolēni dodas uz konkrētajā pašvaldībā esošo darba devēju uzņēmumiem vai organizācijām, lai paaugstinātu savu gatavību iesaistīties darba tirgū, mazinot skolas pamešanas risku. Skolēni iepazīstas ar uzņēmumu, apkopo informāciju par sev interesējošo un uzņēmumā esošo profesiju, kā arī dokumentē apmeklējumus personīgā portfolio ar foto, video un audio materiāliem, lai pēc tam strādātu pie inovatīvām idejām, kas klasē grupu darbā pārtop par projektiem.

Pavasarī uzņēmuma pārstāvji kopā ar skolas karjeras konsultantu kā eksperti izvērtēs karjeras atbalsta programmā iesaistīto skolēnu izstrādātās projektu idejas. Pēc izvērtēšanas skolēniem būs iespēja turpināt darbu pie savas klases projekta īstenošanas ar konkrēto sadarbības uzņēmumu atbalstu.

Vidzemē AS „Valmieras stikla šķiedra" ir viens no uzņēmumiem, kas augstu vērtē skolēnu iesaisti un nepieciešamību iepazīties ar ražotņu darbu. Par uzņēmuma motivāciju dalībai projektā stāsta AS „Valmieras stikla šķiedra" valdes priekšsēdētājs Andris Oskars Brutāns: „Neapšaubāmi mūsu kopīgais uzdevums un pienākums ir rūpēties par sabiedrības, it īpaši jau jaunatnes, izglītošanu un konkurētspējas veicināšanu.

Sadarbība ar vietējām Vidzemes reģiona skolām ir viens no veidiem šī mērķa sasniegšanā. Ar savu piemēru vēlamies jauniešiem ļaut iepazīt ne tikai mūsu rūpnīcu un tās specifiku, bet arī to, ka Latvijā varam veidot veiksmīgus un ilgtspējīgus uzņēmējdarbības stāstus. Tikšanās laikā dalāmies pieredzē, zināšanās un viedokļos, mudinot skolēnus turpināt izglītošanos, apgūt jaunas zināšanas un veidot karjeru savā valstī. Ir ļoti būtiski, ka jaunajai paaudzei ir iespēja savlaicīgi iepazīt dažādas nozares, kas palīdz to tālākā dzīves un karjeras veidošanas izvēlē."

Projektā ir iesaistītas 25 Latvijas skolas, 15 pašvaldības un 43 uzņēmumi dažādos Latvijas reģionos. Pašlaik karjeras atbalsta programmā ir iesaistījušās tādi uzņēmumi un organizācijas kā Valsts policija, Valsts policijas koledža, „Balticovo", Iecavas veselības un sociālās aprūpes centrs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales un Rīgas reģiona brigādes, Iecavas novada uzņēmums „Dzīvokļu komunālā saimniecība", „Rīgas meži", „Gandrs poligrāfija", „Santadent", „Berga foto", „Tons", „Comfort clean", Aglonas Maizes muzejs, „Madara 89", „Prieks vēderam", „Ditton pievadķēžu rūpnīca", „Latvijas dzelzceļš", „Liepājas papīrs", „Olūts", „Saldus labība", „Europa City Amrita", „Saldus mežrūpniecība", „Guno M", „Druvas unguri", „Saldus maiznieks", „Norplast", „Nemo", „Krāslavas piens", „Labiekārtošana K", „Latgalija", „Ziemeļlatgales mežsaimniecība", AS „Valmieras stikla šķiedra", „Purmaļa darbnīca", „Stils", „Baltvilla", „WESS motors", „Livonia print", „Skrundas TV", „Skrundas muiža", „Kolumbs", „Promenade".

Karjeras atbalsta programma Latvijas skolās turpināsies līdz 2012./2013. mācību gada beigām.

Par projektu

Projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei" realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. „Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana".

 

Latvijas Universitāte īsteno projektu sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta sadarbības partneri ir augstākās izglītības iestādes: Liepājas Universitāte, Rēzeknes Augstskola, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Daugavpils Universitāte, Rīgas Pedagoģijas izglītības vadības akadēmija, Latvijas Kristīgā akadēmija;pašvaldības: Rīgas pilsētas pašvaldība, Iecavas novada pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība, Garkalnes novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība, Krāslavas novada pašvaldība, Preiļu novada pašvaldība, Rēzeknes pilsētas pašvaldība, Aglonas novada pašvaldība, Daugavpils pilsētas pašvaldība, Liepājas pilsētas pašvaldība, Skrundas novada pašvaldība, Saldus novada pašvaldība; nevalstiskās organizācijas: Biedrība Latvijas Vecāku apvienība „Vecāki izglītībai, sadarbībai, izaugsmei", Latvijas Sociālo pedagogu asociācija, Latvijas Skolu psihologu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "SUSTENTO" , Latvijas bērnu psihiatru asociācija;  IZM Valsts izglītības satura centrs.

Projekta īstenošanas laiks no 2011. gada 3. janvāra līdz 2013. gada 31. decembrim.

Plašāka informācija par projekta aktualitātēm: www.atbalsts.lu.lv.

Izglītība