Smiltenes novadā varētu likvidēt divas, Gulbenes novadā - piecas skolas 8

Smiltenes un Gulbenes novada pārstāvji pēc tikšanās ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciālistiem secinājuši, ka Smiltenes novadā var nākties likvidēt divas skolas, savukārt Gulbenes novadā mācību plānu sarežģīti izpildīt ir piecās skolās.

 

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis (LPP/LC) aģentūrai LETA nevēlējās atklāt tās skolas, kuras, iespējams, nāksies likvidēt, vien norādīja, ka tās nav skolas novada tālākajās teritorijās un liela daļa šo skolu skolnieku jau apmeklējot skolas kaimiņu pagastos.

"Nekādi lēmumi vēl nav pieņemti, bet šomēnes tas tiks izdarīts.

 

 

Pašlaik katras iestādes vadītājs veido savu modeli, kādas varētu izskatīties konkrētās skolas nākotnes perspektīvas. Svarīgi, lai izstrādātais modelis darbojas visu mācību gadu. Ja janvārī naudu samazinās, mēs nedrīkstam mācību gada vidū skolu likvidēt. Skolas vadībai ir jāapzinās, vai ar bērnu skaitu, kas aptuveni ir zināms un daudz nemainīsies, un skolotāju resursiem viņi varēs izpildīt mācību plānu. Ja skola to nevar izdarīt, mēs bērnus varam sūtīt uz citu skolu," situāciju skaidroja Mežulis.

 

 

Smiltenē ir arī mūzikas un mākslas skolas. Arī tās skāris samazinājums, un pašlaik skolu vadība izstrādā optimizēšanas plānus, kurus izskatīs novada domē. "Ir skaidrs, ka samazinājums būs arī šajā jomā, taču par slēgšanu mēs nedomājam," informēja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs.

 

 

Bijušās Gulbenes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītāja Liāna Jansone, kura arī tikusies ar IZM pārstāvjiem, uzsvēra, ka tā bijusi saruna, kas vairāk saistīta ar izglītības programmām, pedagogu pārkvalifikāciju un mācību plāna izpildi.

 

 

"Tā bija vērtīga saruna, slikti, kā tāda nenotika jau agrāk. Taču vēl viena lieta, par ko līdz šim nav lemts un kas būs jārisina novadā, ir skolu uzturēšanas izdevumu segšana. Tā pašlaik ir apspriešanas līmenī, jo novada budžets vēl nav apstiprināts," informēja Jansone.

Gulbenes novadā pašlaik ir 21 skola.

 

 

Pēc pašreizējiem aprēķiniem, mācību plānu izpildīt grūti būs piecās skolās. Ja tiks apvienotas klases un skolotājiem par darbu divās klasēs tiks maksāts kā par vienu, joprojām būs apdraudēta trīs skolu pastāvēšana. Šīs skolas atrodas uz novada robežas, un esot arī viena piepilsētas skola.

 

 

Arī Gulbenes novada pašvaldība vēl gaida pašu skolu priekšlikumus, taču Jansone uzskata, ka šādā situācijā ir grūti no pašas skolas sagaidīt lēmumu par apvienošanos vai likvidēšanu. Taču skaidrs, ka mācību plāna izpildei līdzekļu nepietiks, ja netiks veiktas izmaiņas skolu tīklā.

 

Komentāri 8

nn!

Stulbi jau ir, bet domāju, ka Smiltenes novadā slēgs - Brantu un Birzuķu skolas ..

pirms 12 gadiem, 2009.07.14 12:28

Liga

cik es esmu dzirdejusi,tiks sleegtas skolas kur kopeejais skoleenu skaits ir 40 un mazaak

pirms 12 gadiem, 2009.07.14 17:26

zane

No kura laika Smiltenes novadā ir Birzuķu pamatskola?

pirms 12 gadiem, 2009.07.14 21:50

skola.

Akas tā par skolu Birzuķu,ir taču Birzuļu skola.

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 14:26

nn!

Atvainojos par drukas kļūdu- protams, ka Birzuļu :!

pirms 12 gadiem, 2009.07.15 16:36

elita

Man būtu jautājums Mežuļa kungam,kam no tā ir labums,ka Jūs nenosaucat skolas ,kuras likvidēs,ja cik saprotu Jums tas jau ir zināms?Kā Jūs domājat ,kad beidzot vecāki varēs uzzināt ?Vai varbūt to pateiksiet tikai 1.septembrī?

pirms 12 gadiem, 2009.07.16 08:39

zuze

Dodat informāciju vecākiem !!! Lai varam rīkoties. Un kā ar transportu, lai bērni varētu DROŠI NONĀKT SKOLĀ un atpakaļ mājās. Vai ir padomāts ,cik liels procents tagad būs analfabētu.

pirms 12 gadiem, 2009.07.16 12:03

Izglītība