Smiltenes pašvaldība atbalsta profesionālās izglītības kompetenču centra izveidi Smiltenē 2

Smiltenes pašvaldība atbalsta profesionālās izglītības kompetenču centra izveidi Smiltenē, aģentūrai LETA pastāstīja Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzemis.

Par to informēta arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kurai pašvaldība nosūtījusi Smiltenes profesionālo skolu izstrādātu vienotu profesionālās izglītības attīstības un investīciju stratēģiju Eiropas Savienības (ES) līdzekļu piesaistei.

Kā pastāstīja Jaunzemis, kā iepriekš nolemts, līdz 1.februārim IZM nosūtīta Smiltenes profesionālā vidusskolas un Smiltenes tehnikuma kopā ar pašvaldību izstrādātā stratēģija.

Stratēģija paredz, ka Smiltenē uz abu profesionālo skolu bāzes varētu tikt veidots Smiltenes profesionālās izglītības kompetenču centrs.

"Pašlaik abas smiltenes profesionālās skolas ir pilnībā nokomplektētas ar audzēkņiem no visas Latvijas. Visi mācīties gribētāji pat skolās netika uzņemti. Abās skolās ir Latvijas mērogā unikālas mācību programmas - veterinārmedicīna un ceļu būve. Šeit ir tradīcijas un iestrādes, tādēļ šī ir piemērota vieta kompetenču centram," uzskata Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs.

Pašlaik nav zināms, cik ilgā laikā ministrija skolu izstrādāto un iesniegto stratēģiju izskatīs. Visi profesionālās izglītības investīciju un stratēģijas projekti tiek plānoti laika posmam līdz 2015.gadam, tādēļ paredzams, ka kompetenču centram Smiltenē arī būtu jāizveidojas līdz šim laikam.

Jaunzemis uz izstrādāto stratēģiju un ieceri raugās optimistiski un uzskata, ka profesionālajai izglītībai Smiltenē ir jāpaliek, jo pilsētā ir iestrādes, ilgstošas tradīcijas un nepieciešamā infrastruktūra.

LETA jau ziņoja, lai uzlabotu izglītības kvalitāti, līdz 1.februārim Smiltenes profesionālā vidusskola un Smiltenes tehnikums kopā ar pašvaldību izstrādās vienotu profesionālās izglītības attīstības un investīciju stratēģiju Eiropas Savienības (ES) līdzekļu piesaistei, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Viens no šīs stratēģijas mērķiem ir nodrošināt, lai abās skolās investīcijas tiktu ieguldītas racionāli un nedublētos. Līdzīgi dokumenti tiek izstrādāti arī citviet, un galīgos lēmumus par šo līdzekļu investīcijām profesionālajā izglītībā plānots pieņemt līdz 31.martam.

Kā skaidro izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe (ZZS), lai ilgtermiņā profesionālā izglītība gan Smiltenē, gan visā valstī kopumā būtu sekmīga, pats svarīgākais ir rast iespējami labāko un ilgtspējību nodrošinošāko pieeju ES struktūrfondu līdzekļu izmantošanai. Tas ir būtiski, jo šādi resursi - gandrīz 60 miljoni latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda - visai Latvijas profesionālās izglītības sistēmai pieejami tikai vienu reizi, uzsver Koķe.

Komentāri 2

Oh

Nekas nav saprotams ne no raksta, ne no stratēģijas

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 14:49

nazis

Varēja jau nu gan uzrakstīt vai vismaz pievienot latvisko tulkojumu. Par kādu kompetenču centru ir runa un cik kompetenti cilvēki šajā centrā darbosies. Cilvēks bez atbilstošas kompetences var padomāt, ka tā turpmāk sauks profesionālās skolas. Vai es maldos?

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 22:42

Izglītība