Smiltenes “Pīlādzītis” tiek pie Ziemassvētku egles 2

Smiltenes jaunajam bērnudārzam "Pīlādzītis" nu ir sava Ziemassvētku eglīte. To šonedēļ iestādīja velomaratona "Barona taka" dalībnieki.

Paziņojumu par to, ka Smiltenē būs jāstāda Ziemassvētku koks bērnudārza audzēkņiem, velobraucēji uzņēma ar ovācijām. "Pīlādzīša" teritorijā aiz viņiem palika vēl divas egles, taču šī ir īpaša, - garuma un zaru dēļ piemērota, lai bērni varētu svētkos ap to iet rotaļās.

Velomaratona koordinatore studente Dana Spulle teic, ka velosipēdisti kociņus stāda arī citās pilsētās vai ciematos, kuriem brauc cauri. "Popularizējam zaļo domāšanu, to, ka planētai arvien vairāk vajag skābekli," viņa skaidro.

Pirms tam velobraucēji iestādīja bārbeles, parūkkoku un vīteņhortenziju Valkā, Beverīnas ielā 3, pie ēkas, kurā atrodas pilsētas pašvaldības iestādes.

Atstāt aiz sevis "zaļas pēdas" ir velomaratona "Barona taka" ikgadēja tradīcija. Tas ir vienu tūkstoti kilometru garš ceļš, kuru 1859. gada vasarā veica Krišjānis Barons, ejot kājām no augstskolas Tērbatā (tagad - Tartu) uz savām mājām Dundagā.

Kociņu un krūmu stādus sarūpē akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži", kuru brauciena rīkotāji sauc par savu lieldraugu.

Velomaratonu katru vasaru organizē "Projekts "Pēdas"", aicinot ceļā no Tartu līdz Dundagai piepulcēties ikvienu interesentu. Šovasar to izdarīja Valkas mežniecības mežzinis Jānis Jaunslavietis ar četrām meitām un diviem dēliem. Astoņus gadus vecais Pēteris Jaunslavietis pagaidām ir jaunākais velomaratona dalībnieks.

Valkas rajonu šonedēļ šķērsoja pavisam 26 velobraucēji, "Barona takas" dalībnieki.

Par iespēju ar velosipēdu izbraukt Barona taku, J. Jaunslavietis uzzināja, izlasot informāciju "Ziemeļlatvijā". Viņa ģimenei ir mērķis sasniegt Dundagu, kur braucēji finišēs 23. jūlijā. "Es jau saprotu, ko nozīmē nobraukt tūkstoti kilometru, taču bērni - ne," saka valcēnietis. Sevi viņš vērtē kā svētdienas riteņbraucēju, savukārt bērni esot aktīvāki.

Dienā vidēji velomaratona dalībnieki nobrauc 60 kilometrus. Šovakar viņi sasniegs Koknesi.

Komentāri 2

Tas viss ir skaisti... Tikai jautājums - kurš ir atbildīgs par bērnudārza teritorijas apkārtnes savešanu kārtībā? Vai arī Limbažu ielas iedzīvotājiem ilgi būs jālaipo un jārāpjas pa tām grambām?

pirms 12 gadiem, 2008.07.11 14:23

+more

Limbažu ielas iedzīvotājiem nav ko ložņāt ap bērnudārza sētu,bet vajag pārvietoties pa jaunajiem trotuāriem un asfaltēto pievadceļu.Tā ir drošāk,veselīgāk un tad vairāk pozitīvas domas arī galvā.Bet ja kāds grib līst pa taisno,pa šaubīgo taciņu uz lielāko tiesu privāto garāzu teritoriju,lai gatavojas,ka arī tur var tapt sēta apkārt.bet ja nu galīgi kas nepatīk,tad atliek iet gar Limbažu ielu.Tā gan ir drusku citur un tai ,tāpat kā dažam iedzīvotājam,ar bērnudārzu nav nekādas saistības.Bet tas ka iestādīta egle gan ir jauki un jācer ka būs arī turpinājums.

pirms 12 gadiem, 2008.07.11 16:57

Izglītība