Smiltenes Profesionālajā vidusskolā ciemojas "LMT rallija komanda" 2

Ar lielu interesi Smiltenes Profesionālās vidusskolas audzēkņi un pedagogi sagaidīja "LMT rallija komandu", kas ciemos ieradās, līdzi atvedot savu sporta mašīnu. Rallistu Anda un Māra Neikšānu ciemošānās skolā bija divu topošo automehāniķu nopelns.

Smiltenes Profesionālās vidusskolas (SPV) 4. automehāniķu kursa audzēkņi Jānis Strazdiņš un Matīss Palejs startēja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizētajā konkursā "Automehānika 2010".

Abi jaunieši konkursa 1. kārtā kārtoja teorētisko daļu. Rezultātus novērtēja žūrija, un SPV jauniešiem deva iespēju piedalīties lielajā finālā, kas 30. aprīlī un 1. maijā risināsies Rīgā. Tiesības cīnīties par uzvaru finālā ieguvušas 15 skolas.

Pirms tam pie visām 15 finālistēm ciemojās "LMT rallija komanda" pilnā ekipējumā - ar sporta automašīnu, tehniskās apkalpes mašīnu, mehāniķu brigādi un pilnu rallija servisa zonas ekipējumu. Komanda abiem finālistiem bija sarūpējusi pārsteiguma balvas.

 

Ciemošanās aizrauj jauniešus""Automehānikas 2010" ietvaros apbraukājam 15 skolas. Šī pasākuma mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar tehniku, parādīt mūsu sporta mašīnas, jo konkursa finālā viens no veicamajiem uzdevumiem būs saistīts ar mūsu mašīnu. Pastāstam audzēkņiem par sevi, komandu, kā mēs esam izauguši līdz tādam līmenim kā šobrīd.

Tāpat jauniešus iepazīstinām ar iespējām autosportā, parādām to, ka profesionālo skolu audzēkņiem ir iespēja iekļūt komandā gan kā pilotam, gan kā mehāniķim," stāsta pilots M. Neikšāns.

Tiekoties ar SPV audzēkņiem, Neikšāni parādīja īsfilmu, kā paši no pirmsākumiem nokļuvuši līdz daudzajiem Latvijā un ārvalstīs iegūtajiem tituliem, kā arī demonstrēja video. Tajā bija redzams, kā notiek sporta mašīnas būvniecība un regulēšana.

Māris un Andis Neikšāni ir komandas redzamākā puse. Bet tikpat svarīga visā procesā ir to cilvēku loma, kurus skatītāji neredz. "Tie ir mehāniķi. Došanās uz sacensībām un braukšana pa ātrumposmiem, tie ir svētki komandai un viesiem pārējiem. Bet lielākais darbs ir ieguldīts pirms tam. Daudzie treniņi, testi un rūpīgs mehāniķu darbs. Patīkami, ka to visu varam jauniešiem izstāstīt. Beigās viņi saredz, ka iespējas attīstīties ir daudz," stāsta A. Neikšāns.

SPV audzēkņi bija patīkami pārsteigti, uzzinot, ka "LMT rallija komandā" strādā mehāniķis, kurš vēl tikai mācās 4. kursā, un tāds, kurš nesen absolvējis Profesionālo vidusskolu Jelgavā. "Šie mehāniķi ir bijuši turpat, kur audzēkņi, kas tagad mūsos klausās. Viss ir realitāte un sasniedzams," piebilst brāļi Neikšāni.

Liels pārsteigums"Automehānika 2010" finālisti no SPV neslēpa sajūsmu par konkursa rezultātiem un "LMT rallija komandas" ierašanos Smiltenē. "Mēs nemaz nebijām cerējuši iekļūt konkursa finālā. Testa daļā jautājumi bija sarežģīti un tādi, kas atšķīrās no skolā mācītajiem.

Kad ieraudzījām rezultātu tabulu, sākām skatīties no beigu gala. Diezgan daudz bija uz augšu jāskatās, līdz ieraudzījām sevi," stāsta Matīss un Jānis. Abi audzēkņi visspilgtākos iespaidus guva, tiekoties ar brāļiem Neikšāniejm un tuvumā aplūkojot rallija mašīnu.

"Šodien es uzzināju daudz ko jaunu. Pats daudz interesējos par ralliju un "LMT rallija komandu". Bet tikties ar brāļiem Neikšāniem un izpētīt viņu mašīnu ir pavisam kas cits. Protams, gribētos tādā mašīnā blakus sēdēt un pašam izlaist kādu līkumu. Būtu vienreizēji arī pie īstas rallija mašīnas darboties pašam," saka Matīss.

Tagad Matīsu un Jāni sagaida spraiga cīņa finālā, jo balva uzvarētājiem ir vilinoša. Diviem finālistiem, kuri vislabāk tiks galā ar praktiskajiem uzdevumiem, "LMT rallija komanda" dāvinās apmācības un pilnīgi apmaksātu rallija mehāniķa vietu savā komandā kādā no Latvijas rallija čempionāta posmiem.

Komentāri 2

Acīgais

Bet kur tad foto? Reportiere tik cītīgi fotogrāfēja.... Laikam filmiņa izgaismojās... :D:D:D

pirms 11 gadiem, 2010.04.19 22:36

Izglītība