Smiltenes profesionālājā vidusskolā stipendija lielāka, audzēkņi apzinīgāki

Jau ceturto mēnesi Smiltenes Profesionālās vidusskolas audzēkņiem ir iespēja saņemt mērķstipendiju. Tās apjoms sasniedz pat 50 latu. Lai iegūtu šo stipendiju, jauniešu sekmes nedrīst būt zemākas par četrām ballēm, nav pieļaujami regulāri stundu kavējumi. Tagad viņi patiešām cenšas vairāk, jo vajadzīgs ir katrs lats.

 

Smiltenes Profesionālās vidusskolas direktora vietniece Rasma Kozlovska paskaidro, ka mērķstipendija ir Eiropas Sociālā fonda darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" apakšaktivitāte.

 

 

Stipendiju reizi mēnesī piešķir inženierzinātņu audzēkņiem. Tās lielums ir no 35 līdz pat 50 latu. Tiesa, mērķstipendiju saņem tikai otro, trešo un ceturto kursu audzēkņi. "Pirmkursniekiem nepienākas, jo vēl nav zināms, vai, uzsākot mācības, viņi tās patiešām turpinās," paskaidro direktora vietniece.

 

Kopš ieviesta jaunā stipendija, visapzinīgākie skolā esot celtniecības un ceļu būves mašīnu mehāniķu kursi, jo īpaši ceturtais.

 

 

Vidusskolas 4.a kursa audzēkņi atzīst, ka viņu domāšana ir izmainījusies, kopš stipendija kļuvusi lielāka. Ja agrāk parastā ikmēneša stipendija bija augstākais divdesmit latu, tad tagad tā ir krietni lielāka. Esot stimuls mācīties labāk. "Krīzi izjūtam, tāpēc stipendija baigi palīdz. Vecākiem tagad arī mazāk naudas, jādomā, kā pašam iztikt," saka 4.a kursa audzēknis Kaspars Martinsons.

 

Viņam ar draugiem sekmes uzlabojušās, to arī apstiprina R. Kozlovska. "Patiešām kopumā skolēnu sekmes uzlabojušās, arī attieksme pret darbu. Daži kļuvuši aktīvāki. Jauniešiem mēneša beigās vismaz ir kāds prieks.

 

 

Tomēr kādam ir ļoti skumji, jo tikai nedaudz pietrūcis, lai saņemtu lielāku naudas summu," tā Profesionālās vidusskolas vadība.

 

Jaunieši smaidot stāsta, ka dienu, kurā saņem mērķstipendiju, gaida ar nepacietību. "Tērējam dažādi. Citiem prakses laikā nemaksāja neko, tad nācās domāt, kā vispār uz to tikt. Pusdienām, benzīnam, kā nu kuro reizi. Tuvojas izlaidums, tam arī naudiņa noderēs," saka K. Martinsons, Kaspars Lācis un Emīls Pokšāns.

 

Viņi apzinās, ka, dzīvojot prom no mājām, pašiem jāmācas saimniekot un lietderīgi izlietot naudu. Tieši tādēļ viņi saņēmās un pierādīja sev, ka spēj pārvarēt slinkumu. To viņi iesaka arī pārējiem skolas biedriem.

 

Izglītība