Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes skolniece iepazīstas ar ķīmiķa darbu

„Profesiju dienas skolēniem" uzņēmums „Grindeks" organizē jau trešo gadu, un šogad uz tām bija pietiekušies 82 skolēni no 22 Latvijas pilsētām un novadu centriem. Ņemot vērā jauniešu lielo interesi un izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums rada iespēju palielināt projekta dalībnieku skaitu - plānoto 30 jauniešu vietā šogad tiks uzņemti 40 vidusskolēni.

Vakar Smiltenes Centra vidusskolas 12. klases skolniece Inga Jurčinska, kura „Profesiju dienas" ietvaros iepazinās ar ķīmiķa darbu uzņēmuma Kvalitātes kontroles laboratorijā.

Savā pieteikuma vēstulē Inga raksta, ka ķīmija viņu interesējusi un aizrāvusi jau kopš pamatskolas laikiem, un vēlākajos gados interese tikai augusi. „Domāju, ka savu dzīvi vēlētos saistīt ar šo profesiju, bet, lai nekļūdītos, man ļoti svarīgi būtu redzēt kā strādā ķīmiķi reālā uzņēmumā un, galvenais, uzdot visus interesējošos jautājumus, lai 100% saprastu vai ķīmija varētu būt mans darba lauks," tā raksta Inga.

Pēc uzņēmumā „Grindeks" pavadītās dienas, Inga savus iespaidus raksturo šādi: „Biju ieinteresēta uzzināt par ķīmiķa darbu pēc iespējas vairāk un precīzāk. Sapratu arī, ka, lai kļūtu par labu ķīmiķi labi jāzina arī matemātika, fizika, svešvalodas, un man arī nav problēmu ar šo priekšmetu apguvi.

Esmu pārliecināta, ka gribu palikt dzīvot un strādāt Latvijā, un priecātos, ja mans nākotnes darbs būtu arī mans hobijs. Šodien ieguvu ļoti daudz informācijas, esmu pat mazliet apjukusi, tomēr domāju, ka „Grindeks" varētu būt tāds uzņēmums, kurā strādāt būtu interesanti."

„Grindeks" Kvalitātes kontroles laboratorijas Izejvielu kontroles grupas ķīmiķis analītiķis Andris Švirksts: „Šodien diezgan daudz darbojāmies tieši praktiski, iepazināmies arī ar tādiem ķīmiķa pienākumiem, kas tiešā veidā nav saistīti ar ķīmiju - paraugu ņemšanu, zāļu iepakojuma analīzi u.c. Tā kā

Inga pati saka, ka ir ļoti precīzs cilvēks, kam patīk analizēt un pētīt dažādas likumsakarības, tad domāju, ka ķīmiķa darbs viņai varētu būt piemērots."

„Profesiju dienas skolēniem" ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē AS „Grindeks", un kas šogad norisinās no 1. februāra līdz 15. maijam. Projekta laikā „Grindeks" piedāvā iepazīt astoņas, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas. Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, tika izvērtēts, ka piedāvāt dažādu profesionāļu „ēnošanu" vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši. Tāpēc konkrētā „ēnu" diena tiek izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no februāra līdz maijam.

Izglītība