Smiltenes sporta skolā 2009. gads bijis panākumiem bagāts

Pateicoties pašvaldībai, treneru entuziasmam un neatlaidīgam darbam, bērnu vecākiem un atbalstītājiem, Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skola turpina attīstīties un paplašināties.

 

Kopš novadu izveidošanās Smiltenes sporta skolā iepriekšējo piecu grupu vietā darbojas sešas - basketbols, BMX, futbols, vieglatlētika, volejbols un orientēšanās.

 

Sporta skolas direktors Ivars Joksts priecājas, ka šogad no Izglītības un zinātnes ministrijas mums iedalīts lielāks budžets. "Tas, protams, mūsu vajadzības nenodrošina pilnībā. Bet tāpat tas ir lielāks atspaids turpmākai darbībai. Mēs esam, bijām un būsim," saka I. Joksts

 

Rūpju nasta lielākaDirektors stāsta, ka jau kopš pērnā gada 1. septembra sporta skolas darbība kļuvusi lielāka. Tagad zināmā mērā atbildība jāuzņemas par sporta dzīvi visā novadā, ne tikai Smiltenē.

 

"Mana kolēģe Kitija Klempnere kļuvusi par Smiltenes novada skolu sporta darba metodiķi. Darbs prasa vairāk rūpju, jo tagad mums jāorganizē sacensības starp visām novada skolām. Ar sporta skolotājiem vēl pārrunāsim, kā labāk rīkoties. Mūsu galvenais uzdevums ir darīt tā, lai bērniem būtu pēc iespējas interesantāk un labāk," tā sporta skolas direktors.

 

Interese un sasniegumi irPatlaban sporta skolā mācās vairāk nekā 220 audzēkņu. Īpaši lielu interesi izrāda gados jaunāko bērnu vecāki. Iespējams, tas saistāms ar pulciņu skaita samazinājumu skolās.

 

"Ja paši vecāki ir bijuši aktīvi sportisti vai veselīga dzīvesveida piekritēji, viņi ir ieinteresēti par bērnu nākotni. Tas tikai priecē, jo zināms, ka mūsdienās mazajiem ir diezgan mazkustīgs dzīvesveids. Šobrīd populārākais sporta veids pie mums ir futbols," saka I. Joksts.

Smiltenē ir ne tikai lielāka interese par sporta aktivitātēm, bet arī esošo sportistu panākumi. Sporta skolas vadība lepojas, ka katru gadu sportiskie sasniegumi tikai palielinās - gan Latvijas, gan pasaules līmenī.

 

Pērn labi panākumi bijuši teju visos sporta veidos. Īpašs prieks esot par vieglatlēti Līnu Mūzi, kura Pasaules jaunatnes olimpiādē ieguva 6. vietu. "Panākumi ir mūsu visu kopīgā un neatlaidīgā darba rezultāts. Mēģināsim pie sasniegtā neapstāties un iet uz priekšu," saka I. Joksts.

 

Izglītība