Smiltenes tehnikuma audzēkņi izmēģina veiksmi „Dullajā desmitniekā” 

Ceturtdien pēc mācībām skolā  Smiltenes tehnikuma audzēkņi  pulcējās vienuviet, lai piedalītos un atbalstītu savējos „Dullajā desmitniekā".  Spēle gan nenorisinājās televīzijas studijā, bet gan tehnikumā. Paši jaunieši vēlējās noskaidrot, cik dulli, veikli un izveicīgi viņi ir.

Smiltenes tehnikuma ārpusklases darba organizatore Anita Bērziņa teic, ka audzēkņi ir atraktīvi un radoši. Tāpēc no televīzijas aizgūtā spēle ir labs veids, kā viņiem izpausties, tādējādi gūstot pozitīvas emocijas un enerģiju jauniem darbiem.

„Patiesībā pasākuma iniciatori ir paši skolēni. Man atliek pieņemt viņu feinās idejas un palīdzēt tās īstenot," saka A. Bērziņa. Pasākuma organizēšanu uzņēmās 3. viesnīcu pakalpojumu servisa kursa audzēkņi un viņu atraktīvā audzinātāja Airita Gulbe.

No katra kursa bija izvēlēti drosminieki, kuri izlozes kārtībā izmēģināja veiksmi spēlē un sacentās par galveno balvu - simts eiro (šokolādes monētu). Savukārt pārējie jaunieši un pedagogi aizrautīgi vēroja notikušo. Kā novēroja „Ziemeļlatvija", tik spilgtas un pozitīvas emocijas skatītāji tehnikuma pasākumos sen nebija pauduši. Aplausi un čalas nerimās.

Glāžu piramīda, papīra mūmija, knaģu galva - tie bija tikai daži no uzdevumiem, ko devās pildīt dullie jaunieši.  Kāds no dalībniekiem 60 sekunžu laikā netika galā ar glāžu piramīdu, cits - ar slotu irbulīšiem. Bet pirmā kursa audzēknim Kristapam Skujiņam veicās ne vienā vien uzdevumā.

Bez iepriekšējas trenēšanās viņš nepilnas minūtes laikā sejā sasprauda divdesmit knaģu, tika galā ar spalvu kriketu, sērkociņu lasīšanu un vēl vairākiem uzdevumiem. Vakara gaitā šo puisi neviens no dalībniekiem nepārspēja, tāpēc viņš kļuva par galvenās gardās balvas ieguvēju.

Tagad Kristaps ar skolas biedriem sāks gatavoties Smiltenes tehnikuma kursu koru kariem, kas norisināsies aprīlī. Arī par šo pasākumu iniciatīva nāca tieši no jauniešiem. Tehnikumieši vienoti spēj būt ne tikai dullās izdarībās, bet arī skanīgos un aizkustinošos mirkļos.

Izglītība