Smiltenes tehnikuma audzēkņi piedalīsies konkursa “Profs 2010” finālā

Profesionālo skolu audzēkņi izrāda interesi par darba tiesību un aizsardzības jomu. To apliecina vairāk nekā 1400 jauniešu, kuri iesaistījušies konkursā "Profs 2010". Noskaidroti pieci pusfinālisti, kuri tālāk dosies uz finālu Rīgā. Vidzemes pusfinālā erudītākie ir Smiltenes tehnikuma 3. komerczinību kursa audzēkņi.

Pedagogu mudināti, Smiltenes tehnikuma audzēkņi jau iepriekšējos gados piedalījušies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības rīkotajā konkursā "Profs", izglītojoties un iegūstot vērtīgas zināšanas darba tiesību un aizsardzības jomā. Taču pirmo reizi tehnikuma komanda demonstrēja teicamu sniegumu atlasē un vēlāk Vidzemes reģiona pusfinālā, kļūstot par tā uzvarētāju.

Liels nopelns jauniešu panākumam ir viņu pedagogu ieguldītais darbs. Smiltenes tehnikuma darba aizsardzības skolotājs Pēteris Logins atzīst, ka gatavošanās konkursam ir papildu slodze un rūpes, taču viņš ir gandarīts par tehnikuma audzēkņu rezultātiem.

Konkursa "Profs 2010" mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba drošību, uzsākot darba gaitas. Lai veiksmīgi startētu konkursā, nepietiek ar mācību stundās iegūtajām zināšanām, tāpēc jaunieši pie darba aizsardzības skolotāja smēlās papildus zināšanas.

Dodoties uz pusfinālu Valmierā, katra komanda bija izstrādājusi mājas darbu, kuru vērtēja žūrija. P. Logins stāsta, ka konkursanti piedalījās viktorīnā, kurā bija dažādas sarežģītības pakāpes jautājumi, un veica praktiskos uzdevumus. Vidzemes pusfinālā Jāņmuižas un Cēsu profesionālās, Valmieras 36. vidusskolas, Barkavas arodvidusskolas un Alsviķu Profesionālās skolas komandu konkurencē uzvarēja Smiltenes tehnikuma audzēkņi.

3. komerczinību kursa audzēkne Kristīne Vaitkuna stāsta, ka pusfināls sākotnēji šķita vienkāršs, taču nemaz tik viegli nebija. Āķīgākie izrādījās tieši vienkāršākie uzdevumi. Piemēram, mēmais šovs par darba drošību. „Konkursa pusfināls bija interesants, jo vajadzēja zināt ne tikai teoriju, bet arī daudz ko no dzīves. Mums tas bija komandas darbs, kas vēl vairāk saliedēja kursu.

Lai gan visi konkurenti bija līdzvērtīgi, mēs vienkārši izbaudījām pusfinālu. Uz Valmieru līdzi brauca atbalstītāji," stāsta jauniete. Viņas teiktajam piekrīt komandas kapteine Skaidrīte Kriviša. "Man ļoti patika tas, kā organizatori bija veidojuši pusfināla uzdevumus. Darba aizsardzība ir smaga tēma, taču viss bija tik interesanti izdomāts, ka jutāmies brīvi. Visu dienu bija labs prāts," papildina komandas kapteine.

K. Vaitkuna atzīst, ka gatavošanās konkursa finālam lielākoties notiek individuāli. Kopīga mācīšanās ir darba aizsardzības stundās un pirms konkursa, kad P. Logins audzēkņiem izsniedz papildu materiālus. Konkursa „Profs 2010" fināls norisināsies Rīgā 30. novembrī. K. Vaitkuna stāsta, ka šobrīd viņu pārņēmis neliels uztraukums. „Gan jau būs labi. Zinu, ka mūsu draugi un skolasbiedri brauks līdzi un atbalstīs, tas noteikti palīdzēs," saka konkursa dalībniece.

Smiltenes tehnikuma 3. komerczinību kursa audzinātāja Ruta Kalniņa par šiem jauniešiem teic: „Viņi ir grudri bērni. Sekmju ziņā pagājušajā semestrī bijām labākie skolā. Tikai reizēm viņi ir jāpamudina. Sākumā jaunieši nemaz negribēja piedalīties konkursā, bet, re, cik tālu tika."

Finālā tehnikuma audzēkņu konkurenti būs: Daugavpils 1. arodvidusskolas, RTU Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas un Ogres un Vecbebru Profesionālās vidusskolas komanda.

Izglītība