Smiltenes tehnikumā iesaldē sporta halli 4

Valsts finansējuma apsīkuma dēļ joprojām nav pabeigta Smiltenes tehnikuma sporta halle Smiltenes pagasta Kalnamuižā. Objektā līdz šim ieguldīti jau 535 tūkstoši latu. Tās ir valsts investīcijas.

 

Tehnikuma direktors Andris Miezītis informē, ka sporta halli vajadzēja pabeigt līdz pērnā gada jūnijam. Taču celtnieku rosība objektā nav vērojama no 2007. gada decembra.

 

Naudas nebūs arī šogadLai Smiltenes tehnikuma audzēkņi varētu sportot jaunbūvē, vēl pietrūkst aptuveni 400 tūkstoši latu iekšējās apdares darbiem, taču valsts finansējums būvdarbiem pērn netika piešķirts.

 

Smiltenes tehnikums ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā esoša iestāde. Cerot uz atbalstu, tehnikums rakstījis vēstuli gan IZM, gan arī Saeimai.

 

Skolas vadība ministrijā jau noskaidrojusi, ka arī šogad investīciju objektam nebūs. "Par 2010. gadu vēl ceru. Tikai bagāta valsts, kādi mēs neesam, var izdot pusmiljonu, iesākt un nepabeigt, no kā neiegūst neviens," sūrojas Smiltenes tehnikuma direktors. Viņam sāp sirds, redzot, cik tuvu nobeigumam ir jaunbūve, taču punktu pielikt nevar.Gaida arī pilsētniekiTikmēr Smiltenes tehnikuma 550 audzēkņi turpina sportot mūsdienu prasībām neatbilstošajā vecajā sporta zālē. Trešā kursa audzēkne Līga Baikova stāsta, ka skolasbiedri gaida jauno halli un taujājuši skolas direktoram, kad tā tiks pabeigta.

 

"Mani tas vairs neskars, jo es nākamajā gadā skolu beigšu. Gribētu pasportot arī jaunajā zālē, jo ir labāk, ja telpas, bumbas un cits inventārs ir jauns," saka L. Baikova.

 

Viņas kursam sports notiek reizi nedēļā. Jaunieši zālē spēlē volejbolu un basketbolu, bet otrajā stāvā atbilstoši iespējām vingro. "Tur uz grīdas ir liels matracis, uz kura veikt vingrojumus. Šodien lecām ar aukliņu," piemēru min Līga.

 

Tehnikuma jauno sporta halli gaida arī Smiltenes pilsētas sportisti. Pilsētas sporta zāle ziemas sezonā ir maksimāli noslogota basketbola un futbola turnīru dēļ.

 

"Būtu tikai apsveicami, ja tehnikuma halli uzceltu ātrāk. Smilteniešiem būtu lielākas iespējas sportot," saka Smiltenes sporta centra priekšsēdētājs Guntars Markss.

Komentāri 4

es pagājušo gad tas ir 2008 gada februārī un 2008 gada marta un aprīlī. tieši klanamuižas teritorijā apgrozījos samērā bieži un tur vienmēr rosījās celtnieki. tā kā nevajg teikt ka celtnieki tur nestrādā no 2007 decebra. un vēl tuvējā turīsma saimniecības saimnieki arī stāsīja ka ap to laiku tas ir 2008 gada februārī martā un aprīlī pie vīņiem izmitinājās šie celtnieki kuri tur vieu laiku rosījās.
bet kopumā patiešām žēl ka mūsu valsts finansālā situācija ir tik graujoša ka ir apturēts tik vērienīgs un ļoti gaidīts projekts.

pirms 12 gadiem, 2009.01.12 16:30

ku-kū

kaut ko mazāk kvalificētu audzēkņi varētu paveikt arī talkojot,lai tik apmaksā materiālus un ir kāds,kas vada darbus

pirms 12 gadiem, 2009.01.12 18:58

Tehnikuma audzēknis

Visiem pie .irsas tā halle tur tiem augšā. Tiem galvenais bija/ir raust naudu savās kabatās. Te arī esam un cieši bērni no visa šī. Skarbi, bet fakts.

pirms 12 gadiem, 2009.01.12 19:57

sadko

tur vairaak par 150t. nav ielikts. čekists paliek čekists.

pirms 12 gadiem, 2009.01.12 20:21

Izglītība