Smiltenes tehnikuma jaunieši izveido Kalnamuižas vizītkarti 3

Smiltenes pagasta Kalnamuižā blakus šosejai Smiltene - Valka klajuma vidū izveidoti apstādījumi garām braucēju un gājēju priekam. Dobe atrodas asfaltēta ceļa malā, kas no šosejas ved uz Kalnamuižu. Šo vietas vizītkarti aizvadītajā nedēļā izveidoja Smiltenes tehnikuma lauku tūrisma pakalpojumu 2. un 3. kursa audzēkņi.

 

Viņi iestādīja dažādu krāsu bārbeles (krūmus ar dzeloņainiem dzinumiem), kadiķus, spirejas (krāšņus, vasarā ziedošus krūmus), vienu kārklu un klinšrozītes.

 

Pavisam apstādījumos augs 75 dekoratīvi stādi. Pavasarī ieloka vidū burtu ST (Smiltenes tehnikums) formā izveidotās dobēs ziedēs puķes.

 

Dobes ierīkošanai tehnikums ieguva naudu - 200 latu, piedaloties biedrības "Abulas lauku partnerība" izsludinātajā projektu konkursā vides sakopšanai. Smiltenes pagasta padome piešķīra līdzfinansējumu 100 latu apmērā.

 

Projekta vadītāja tehnikuma skolotāja Maira Kupriša stāsta, ka apstādījumi ir skolas velte Latvijas valstij tās 90 gadu jubilejā un arī audzēkņu paliekošs devums vietai, kurā viņi mācās.

 

Papildu projekta naudai tehnikumā vāc arī ziedojumus jaunu skolas apstādījumu ierīkošanai un esošo labiekārtošanai. Pedagogi un arī daži tehnikuma darbinieki jau ziedojuši aptuveni 260 latus, audzēkņi - gandrīz 90 latus. Paredzēts, ka par šo naudu skola pirks arī jaunus stādus, lai izveidotu vēl vienu dobi, iespējams, pie skolas.

 

Smilteniete Zane Celmiņa jauno dobi ievērojusi, braucot uz darbu Kalnamuižā. Viņa rosina labāk turpināt izdaiļot šo pašu teritoriju, nevis skolas apkārtni. "Tur ir pateicīgs slīpums, un apstādījumus varēs labi redzēt no automašīnām, kuras brauc pa šoseju," spriež Z. Celmiņa.

Komentāri 3

Acis

Malacīte, Maira, tas tiešām ir ļoti svētīgs darbiņš.Atkal kāds skaisti sakopts stūrītis nāks klāt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 16:19

Zane

Nu forsi,bus vasara uz ko paskatities,tikai cerams,ka kads atkal to nesabojas!

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 19:40

ignja

Derētu tehnikuma teritorijā sakopt arī jau esošos stādījumus, jo tie pēdējos gados ir nolaisti līdz kliņķim. Ne salīdzināt, kā tur izskatījās agrāk.....

pirms 12 gadiem, 2008.10.30 16:35

Izglītība