Smiltenes tehnikumā: Laukos zaļa dzīve

Pasākums "Mūsu laukos zaļa dzīve" tehnikumiešiem izvērtās par interesanti un lietderīgi pavadītu dienu, jo tā viņiem bija iespēja redzēt fermu, kurā darbojas moderns robots, kā arī sevi apliecināt kā zinošus jauniešus.

 

Ar Smiltenes tehnikuma vadības atbalstu audzēkņiem bija iespēja iegūt vērtīgu pieredzi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauksaimniecības fakultātes rīkotajā pasākumā "Mūsu laukos zaļa dzīve" Vecaucē. Uz to tehnikumieši devās ar devīzi "Ja tu, draudziņ nezini kur ir dzīve zaļa, pameklē to Smiltenes tehnikumā, nevar būt, ka nav".

 

Pasākuma norises vietā LLU mācību pētījumu saimniecībā Latvijas tehnikumu audzēkņu un augstskolu studentu dienas kārtība bija ļoti piesātināta. Jauniešiem tika dota iespēja aplūkot fermu. Tas atstāja pozitīvu iespaidu uz Smiltenes tehnikuma audzēkņiem.

 

 

"Redzējām robotu - slaukšanas aparātu, kur cilvēks uzrauga tikai tā darbību. Šis robots atpazīst katru govi pēc numura, apmazgā to. Vēl tur bija ļoti interesanta birste, kas govīm rada komfortu un labsajūtu. Pirms slaukšanas birste masē govju muguru un kājas," par redzēto stāsta tehnikuma audzēkne Viktorija Balaševa - Samarska.

 

Tehnikuma skolotāja Ruta Kalniņa piebilst, ka ik gadu tehnikumieši dodas praksē uz LLU mācību pētījumu saimniecību.

 

Smiltenes tehnikuma audzēkņi dažās aktivitātēs bija nepārspējami, piemēram, veterinārmedicīnas 3. kursa audzēkni Silvaru Dumpi nevienam neizdevās uzveikt mākslīgo govju slaukšanā. Arī ēdināšanas servisa audzēknis Viktors Čulans pārsteidza visus ar prasmi sagriezt kartupeli 64 šķēlēs.

 

13 komandu konkurencē, no kurām 11 bija augstskolu pārstāvētas, Smiltenes tehnikumam izdevās sevi godam apliecināt un iegūt godpilno otro vietu.Par to jāpateicas audzēkņu sporta skolotājam Ansim Kalniņam, kas rūpējās par viņu fizisko sagatavotību.

 

"Pasākums bija izdevies, un noslēgumā mēs visi atpūtāmies Jelgavas klubā "Četri Balti krekli"," saka Viktorija un Silvars.Tehnikuma audzēkņi mājās neatbrauca tukšām rokām, jo, apliecinot sevi, tie balvās ieguva "Garnier" matu kosmētiku, krekliņus, cepures, pildspalvas un kazas piena izstrādājumus.

Izglītība