Smiltenes tehnikumā varēs apgūt LLU studiju programmas.

Tas, vai šoruden Smiltenes tehnikumā tiks izveidota Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) filiāle, ir atkarīgs no potenciālajiem studentiem. Tehnikums savu izvēli izdarījis - piedāvā iespēju apgūt ceturtā līmeņa jeb koledžas profesionālo izglītību.

 

Smiltenē varēs apgūt LLU Pārtikas tehnologu fakultātes Ēdināšanas servisa studiju programmu, kā arī Viesnīcu servisa studiju programmu. Katrā no tām plānots izveidot 25 studentu grupu, kas apgūs pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību.

 

"Vēlamies veidot izglītības ieguves pēctecību," uzsver Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis. Viņš pārliecināts, ka piedāvājums ieinteresēs jauniešus, jo Latvijā tūrismam ir plaša perspektīva. "Tas var nebūt lokālais, kad tūristi brauc tieši uz Latviju, bet tranzīttūrisms. Tautsaimniecībā nav citas nozares, kurai ir tādas perspektīvas," pārliecināts A. Miezītis.

 

 

Bažīgu viņu dara vienīgi fakts, ka jauniešus aizrauj lielpilsētu vilinājums, tāpēc daudzi izlemj studijas turpināt Rīgā, Jelgavā vai citviet.

 

"Vispirms jau summa, kas jātērē par izglītību, arī attālums līdz studiju vietai," galvenos priekšnoteikumus skolas izvēlei nosauc tehnikuma 4. kursa audzēkne Inga Iļjušina. Viņa dzīvo Siguldā, tāpēc vēl nav izlēmusi, vai studijas turpinās šeit vai dosies uz Rīgu.

 

 

Savukārt alūksnietei Ivetai Konoņeko būtiskākais ir ierastā vide, kā arī māju tuvums. "Mani "velk" mājas, bet mācīties ir nepieciešams, jo tagad visur prasa augstāko izglītību," secina Iveta. Tāpēc viņas izvēle ir studijas Smiltenē.

 

Smiltenes tehnikumā LLU piedāvās nepilna laika studijas, mācību ilgums būs 2,5 gadi, studenti ar pasniedzējiem tiksies katru otro nedēļu piektdienās un sestdienās. 50 līdz 60 procentu no mācību spēkiem būs no universitātes, pārējie - tehnikumieši.

 

Studentiem jāiegūst 80 kredītpunktu. Tie sastāv no 16 prakses, 8 kvalifikācijas darba un 56 - teorētiskā daļas kredītpunktiem. Mācību procesā paredzēti 30 procenti kontaktstundu.

 

 

Interesentus LLU abu programmu vadītāji gaidīs tehnikumā 19. jūnijā pulksten 12.00, kad tur notiks informācijas jeb atvērto durvju diena. Līdzīga filiāle jau atvērta Kandavā, kur viena studentu grupa jau izveidota šā mācību gada sākumā.

 

Potenciālajiem studentiem jābūt nokārtotiem centralizētajiem eksāmeniem latviešu un angļu valodā, turklāt vismaz E līmenī vai augstāk. Teicama atzīme ķīmijā būs bonuss konkursa gadījumā.

Izglītība