Smiltenes tehnikumā velk un dedzina bluķi 1

Ziemassvētki ir tradīcijām bagāti svētki. Viena no senākajām svētku tradīcijām, kas saglabājusies līdz pat mūsdienām, ir bluķa vilkšana. Ceturtdien Smiltenes tehnikuma audzēkņi, skolotāji un darbinieki pa skolas teritoriju vilka bluķi, kurā viens pēc otra salika savus, uz lapiņas sarakstītos, nedarbus. Pēc tam gravā aiz skolas bluķis tika sadedzināts cerībā, ka nākamais gads visiem būs gaišāks un labāks.

"Svētku laikā vienmēr notiek akadēmiskie koncerti, bet mums gribējās kaut ko citu. Mūsdienās ir tik daudz multikultūras un no citām tautām ieviestas tradīcijas, taču arī mums, latviešiem, ir savas tradīcijas. Tā kā mums skatuve un zāle ir maza, izdomājām, kāpēc gan mēs nevarētu vienkārši iziet ārā. Agrāk bluķi vilka katrā mājā, lai attīrītos no ļaunā un sliktā.

Ziemassvētki ir pārdomu laiks, kaut kā jauna veidošana un apņemšanās," stāsta Smiltenes tehnikuma kultūras darba organizatore Anita Bērziņa.

Tehnikuma teritorijā bluķis tika vilkts pa malu maliņām. "Mēs izstaigājam skolas ēkas, sētas, malu maliņas, lai savāktu visus nedarbus un atnestu mājām svētību un laimi. Patiesībā nedarbu ir daudz, liels caurums bluķī ar tiem aizpildījās. Pa ceļam uz skolu sastapām bluķa ceļa traucētājus - dejotājus," saka 3.a viesnīcu pakalpojumu kursa audzinātāja Vineta Roskoša.

Nosaluši, bet priecīgiLielākoties tehnikuma audzēkņi bluķi vilka pirmo reizi, daudzi iepriekš nemaz nezināja rituāla nozīmi. Neskatoties uz to, ka ārā bija auksts, valdīja jautrs noskaņojums. "Mums viss šķiet interesanti, vismaz ļaunos gariņus no mājām aizbiedēsim.

Patīk, ka pasākums ir atraktīvs un ikviens var iesaistīties skolas dzīvē," iespaidos dalās audzēknes Zane Upīte un Arta Grosberga. Jaunietes apgalvo, ka viņām šogad slikto darbu nav, taču novērojušas, ka citiem saraksts bija garš. Visi bluķī saliktie nedarbi tika sadedzināti ugunskurā.

Kas gan būtu svētki bez balles, tāpēc pēc slikto darbu iznīdēšanas tehnikumā sāka posties masku ballei. Vakars bija pilns pārsteigumu.

Nāca maskās tieTik daudz masku vienuviet Smiltenes tehnikumā vēl nebija redzētas . Elegantas, amizantas, oriģinālas, cēlas - tādas maskas klātesošie vēroja parādē. Sniegbaltīte, karaliene un princis noteica trīs labāko masku īpašniekus, dāvājot tiem zelta maskas. Audzēkņi ir sajūsmā un novērtē, ka pasākumi skolā neatkārtojas.

"Nekad neesmu bijusi masku ballē. Vismaz reiz varēju pārtapt par kaut ko citu. Pārņem interesantas sajūtas, jo maskās cilvēki ir noslēpumaini," saka 2. kursa audzēkne Elita Žukova. Viņas kursabiedrene Kristīne Saldābola piebilst, ka ir vērts pasākuma organizēšanā ieguldīt pamatīgu darbu, jo gala rezultātā tehnikuma audzēkņi kļūst saliedētāki.

Vakara gaitā šis nebija vienīgais pārsteigums. Ballētājus patīkami pārsteidza trīs Amori, kuri bija atnesuši Ziemassvētku pastu gan audzēkņiem, gan pedagogiem.

Komentāri 1

A.Bluķis

vēl varēutu Ziemassvētkus līdz Dziesmassvētkiem novilkt i krīzes nabōutu i strādait navajadzeutu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 19:37

Izglītība