Smiltenes tehnikums cīnās konkursa "Profs 2009" pusfinālā

Šodien, 26.novembrī, pulksten 12.00 Valmieras 36. arodvidusskolā, Vadu ielā 3, Vidzemes reģiona pusfinālistu cīņā noskaidrosies pēdējie konkursa "Profs 2009" finālisti, tādējādi noslēdzot konkursa 2. kārtu.

"Vidzemes reģiona pusfinālā piedalīsies topošie namdari no Cēsu Profesionālās vidusskolas 4. kursa, pārstāvji no Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas, Smiltenes tehnikuma 3. kurss, nakošie grāmatvedības speciālisti no Valmieras 36. arodvidusskolas 4. kursa un Ērgļu arodvidusskolas 4. kurss," informē Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) komunikācijas konsultante Dace Avena.

Viņa norāda, ka pusfinālos audzēkņi atbildēs uz jautājumiem par darba tiesību un darba aizsardzības pamatjautājumiem, kā arī meklēs risinājumus praktiskajiem uzdevumiem, ar kuriem viņi var sastapties turpmākajā darba dzīvē.

Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 2334 audzēkņi no 49 profesionālajām izglītības iestādēm visā Latvijā, kas no 3. līdz 16.oktobrim aizpildīja konkursa anketas, atbildot uz jautājumiem par darba tiesībām, darba drošību un arodbiedrību darbību.

D. Ave norāda, ka pusfināla uzvarētāji šī gada 11.decembrī konkursa finālā sacentīsies par titulu "Profs 2009", apliecinot savas zināšanas par darba tiesību, darba drošības un sociālā dialoga jautājumiem. Katrs finālā uzvarējušās klases audzēknis saņems iPod NANO atskaņotāju.

Savukārt fināla dalībnieku pārstāvētās izglītības iestādes saņems īpašu ,,Profs 2009" kausu un sporta inventāru 300 latu vērtībā.

"Konkursa galvenais mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī rosināt izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi," skaidro D. Avena.

Viņa piebilst, ka LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, konkursu atbalsta arī Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, Valsts darba inspekcija un Darba drošības un vides veselības institūts.

Izglītība