Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā idejas īsteno dzīvē

Pirms jaunā mācību gada Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 1.c klases audzinātājai Līgai Osmai radās ideja, vienmuļi dzeltenās klases sienas pārvēst īstā mākslas darbā. Skolas vadība šo ieceri atbalstīja, par to tagad prieks ir visiem.

 

"Kad uzzināju, kurā klasē mācīšu savus pirmklasniekus, prātā ienāca kas interesants. Kopā ar skolas darbiniekiem nospriedām, ka vajadzētu apgleznot klasē sienu. Darba radīšanai man ieteica izvēlēties kādu mākslas skolas audzēkni. Sarunāju pagājušā gada mākslas skolas absolventi Ditu Pētersoni. Viņa piekrita," stāsta L. Osma.

 

Dita palīgā paņēmusi draudzeni Lauru Akmentiņu, un abas radījušas sienas gleznojumu, kurā paslēpti arī cipari. Tas tamdēļ, lai radošo meiteņu darbu bērni varētu izmantot arī mācībās, ne vien atpūtas brīžos. "Ar gala rezultātu esmu apmierināta, arī bērni. Jau pirmajās skolas dienās meklējām ciparus, spēlējāmies pie šīs sienas, jo pie tās mums izveidots rotaļu stūrītis," stāsta pirmīšu audzinātāja.

 

Pa vidu sarunā iejaucas teju vai visi astoņi 1.c klases skolēni. Viņi no sirds sajūsminās un izsaka savas domas ar sienas gleznojumu. Viens no puišiem iesaucās: "Man patīk siena un arī mācīties." Vēl kāds no bērniem teic, ka vairāk gribas skatīties uz sienu, ne tik daudz kā uz skolotāju.

 

 

Tāpēc L. Osma norāda, ka pārējās sienas nav krāsotas dēļ tā, lai pilnībā nenovērstu skolēnu uzmanību no mācībām. Šis viens sienas zīmējums skolā apliecina to, ka maz ir daudz, ja nāk no sirds, un to bērni jūt.

Izglītība