Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā ilgi gaidītais tirdziņš

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas lielā saime divas nedēļas gatavojās ikgadējam rudens tirdziņam. Tradicionāli to organizēja ceturto klašu skolēni, taču darba netrūka arī pārējiem.

FOTO>>> ŠEIT

Ceturto klašu audzinātājas Anita Žeļezkina, Inta Purgale un Dzintra Vaivode stāsta, ka pēdējās divās nedēļās daudzas mācību stundas tika pakārtotas ilgi gaidītajam tirdziņam. "Klašu audzinātājas izvilka vienu augli, kuru pēc tam bija jāprezentē kopā ar skolēniem.

Bērni zīmēja, veidoja, meklēja receptes. Pēc tam to visu varēja aplūkot izstādē. Savukārt ceturto klašu skolēni mājturības stundās gatavoja ieejas biļetes," stāsta I. Purgale. Skolotājas uzsver, ka tirdziņš atspoguļo bērnu zināšanas sociālajās mācībās, prasmes mājturībā un zīmēšanā.

Viena no spilgtākajām tirdziņa pārdevējām bija 4.b klases skolniece Paula Kontere. Viņa atklāj, ka satraukums ir. "Satraucos par to, kā būs, ka pie manis nāks iepirkties sveši cilvēki. Grūti būt pārdevējai, taču man patīk," stāsta P. Kontere.

Meitenei ļoti palīdzēja vecmāmiņa Velga Skudriņa. Abas tirdziņam sarūpējušas groziņus ar sieru un olu, cepumus ar putukrējumu, auzu pārslu cepumus ar medu un sāļos iesmiņus. "Šādi tirdziņi nepieciešami arī turpmāk, jo skolēniem tā ir vērtīga pieredze. Reizē tie ir arī svētki bērniem un vecākiem," saka Paulas vecmāmiņa.

Īpaši lielu interesi tirdziņa apmeklētāji izrādīja par Gerdas un viņas vecākās māsas Tīnas Krieķes skaistumkopšanas salonu. "Ideja radās visai ģimenei. Es iekasēju naudiņu, bet māsa pucē meitenes - sapūderē, matos iesprauž mūsu gatavotās sprādzītes, iepūš laku, uzkrāso," stāsta Gerda. Viņas māsa piebilst, ka darba pilnas rokas.

Izglītība