Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola piedalās Ziemeļvalstu projektā 1

Šomēnes sešiem Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolēniem bija iespēja viesoties pie saviem kaimiņiem lietuviešiem, kur laiku pavadīja, iepazīstot viņu nacionālās bagātības. Šāda iespēja smilteniešiem radās, piedaloties Ziemeļvalstu un Baltijas valstu projektā Nordplus "Nacionālā valoda un kultūra kā dzīvesveids".

 

Aktivitātēs pavisam iesaistītas trīs skolas - Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola, Tsirgulīnas vidusskola Igaunijā un Kruonis ģimnāzija Lietuvā. Baltijas valstu projekta koordinatore Trīs pakalnu pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Vita Leite stāsta, ka projekta mērķis ir iepazīt tuvāko kaimiņu igauņu un lietuviešu dzīvesveidu, tradīcijas, valodas īpatnības. Tāpēc vairāki pamatskolas vecāko klašu skolēni pedagogu uzraudzībā devās četru dienu ceļojumā uz Lietuvu.

 

Pozitīvi iespaidi"Brauciens bija aizraujošs!" tā vienā vārdā ceļojumu raksturo 6.c klases meitenes Dana Veidemane, Anna Eglīte, Laura Leimane un Agnese Siktare. "Dzīvošana notika ģimenēs. Dažām no mums tā bija jauna, bet interesanta pieredze. Mūs uzņēma sirsnīgi un izturējās viesmīlīgi. Interesanti bija sazināties ar viņiem. Daudz runājām angliski. Brīžiem izrādījās, ka daži lietuvieši labāk saprot latviski nekā angliski, jo mūsu valodas skan līdzīgi. Tas bija pārsteidzoši," stāsta skolnieces.

Emocijām bagātākie iespaidi skolēniem bija, izbaudot kultūras programmu, kas veidota, balstoties uz viņu vēlmēm. "Bijām ekskursijā Kauņā un Viļņā. Apmeklējām vienīgo velnu muzeju pasaulē. Tajā bija aplūkojami trīs tūkstoši eksponātu, kuros attēlots pats nelabais.

 

Tie ieintriģēja gan pieaugušos, gan bērnus. Visvairāk skolēnus aizrāva četru dimensiju kinoteātris, kurā skatījāmies pamācošu animācijas filmu un izklaides akvaparkā," stāsta V. Leite. "Ziemeļlatvijas" uzrunātie skolēni atzīst, ka viņi būtu gatavi vēlreiz viesoties Lietuvā, ja vien būtu tāda iespēja.

 

Turpinājums sekosPēc aktivitātēm Lietuvā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kopīgajam projektam Nordplus "Nacionālā valoda un kultūra kā dzīvesveids" turpinājums sekos. Nākamā tikšanās latviešiem, igauņiem un lietuviešiem paredzēta 24. jūnijā Latvijā. Jau tagad zināms, ka aktivitāšu galvenā tēma būs Jāņu svinēšanas tradīcijas. "Ciemojoties Lietuvā, uzzinājām, ka projekta partneri Jāņus svin pavisam citādāk kā mēs, tāpēc esam gatavi viņus pārsteigt ar savām latviskajām tradīcijām," atklāj V. Leite.

 

Fakti par projektu

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kopīgo projektu Nordplus "Nacionālā valoda un kultūra kā dzīvesveids" uzrakstīja 2008. gadā.

Projekta galvenā ideja ir izzināt un iepazīt tuvākos kaimiņus, viņu valodu un kultūru.

Īstenojot aktivitātes izvēlētas vairākās tēmas - igauņu nacionālās dziesmas un rotaļas; Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas, apsveikumu, dāvanu kultūra, lietuviešu valoda, dziesmas, rotaļas un izklaides; Jāņu svinēšanas tradīcijas.

Pirmā aktivitāte notika 2009. gada janvāra otrajā pusē, kad seši pamatskolas skolēni devās uz Igauniju, kur Tsirgulīnā igauņu skolotājas kopā ar saviem skolēniem bija noorganizējušas plašu izglītojošu un attīstošu pasākumu programmu.

 

Komentāri 1

Agnese

Jā..Man tiešām ļoti patika viesošanās Lietuvā :)
Esmu no projekta..
Vēlos lai atrāk draugi no kaimiņvalstīm brauc šurp :) Gribu ātrāk viņus satikt :)))
Visas meitenes no projekta to vēlās!

pirms 11 gadiem, 2010.01.24 20:37

Izglītība