Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola uzņems ārzemju viesus

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola šogad iesaistījās Comenius projektā "Varavīksnes pasaule", kurā piedalās skolēni un pedagogi. Smilteniešiem ir gods pirmajiem uzņemt visu sadarbības valstu pārstāvjus.

 

Lielā konkurencē Trīs pakalnu pamatskola ieguvusi tiesības piedalīties Comenius skolu partnerību projektā "Varavīksnes pasaule". Projektā pavisam piedalās sešas valstis - Latvija, Bulgārija, Polija, Holande, Portugāle un Turcija. Pamatskolas angļu valodas skolotāja projekta koordinatore Inga Jurciņa pastāstīja, ka tā mērķis ir meklēt kopīgo un atšķirīgo starp Eiropas valstīm kultūrā un valodās.

 

"Lai varētu piedalīties šajā projektā, skolvadība ieguldīja lielu darbu. Tagad divus gadus mūsu skolas audzēkņiem būs dažādas interesantas nodarbes," stāsta I. Jurciņa.

 

Katrai no sešām valstīm piešķirta sava varavīksnes krāsa. Smiltenei tā ir zaļā, kas simbolizē dabu un sakoptu vidi. Projektā skolēni un skolotāji pavisam darbosies septiņās jomās - ģeogrāfija un daba, vēsture un tradīcijas, festivāli un svinības, tūrisms, ieradumi un patēriņi, starpkultūru izglītība, darbs ar skolēniem ar īpašām vajadzībām.

 

Jau decembrī skola uzņems sadarbības partnerus no piecām valstīm, bet vēlāk smilteniešu delegācijas dosies atbildes vizītēs. Ārzemju viesi Smiltenē uzturēsies četras dienas. Tajās apmeklēs gan Trīs pakalnu pamatskolu, gan viesosies Smiltenes pilsētas domē.

Izglītība