Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolai - īpaša skolotāja 3

Tie Smiltenes Trīs pakalnu sākumskolas 6.b klases skolēni, kuri kā otru svešvalodu ir izvēlējušies krievu valodu, šoruden uz aptuveni vienu mēnesi ieguva īpašu skolotāju.

Krievu valodas stundas 18 skolēniem vadīja Marija Burova, Vjatkas Valsts humanitārās augstskolas piektā kuraa studente un topošā krievu un angļu valodas skolotāja. Vjatkas augstskola atrodas Krievijas pilsētā Kirovā.

Smiltenes Trīs pakalnu sākumskola atsaucās Smiltenes ģimnāzijas ierosinājumam piedalīties starptautiskajā projektā "Valodas [email protected]" sadarbībā ar Kirovas pilsētu un rezultātā ieguva praktikanti no Krievijas, informē sākumskolas krievu valodas skolotāja Anna Čudare.

Viņa ar gandarījumu atzīst, ka 6.b klases skolēni rezultātā ir ieguvēji. "Jaunā skolotāja vadīja krievu valodas stundas, sazinoties ar skolēniem krievu un angļu valodā. Sestklasniekiem bija interesanti apgūt svešvalodu, mācību procesā iepazīstot jaunas, mūsdienīgas metodes," stāsta A.Čudare.

Pēc stundām skolēni apmeklēja pulciņa "Krievu valoda zinātkārajiem" nodarbības, kurās M. Burova sagatavoja uzdevumus atbilstošus mācību tematikai. Pulciņa dalībniekiem īpaši mīļa bija burtu domino spēle un krustvārdu mīklu minēšana.

Citās pulciņa nodarbībās bērni uzzināja jaunumus par Krievijas ģeogrāfiju, piemēram, kuras šajā plašajā zemē ir lielākās pilsētas un upes. Praktikante sestklasniekiem arī stāstīja, kā Krievijā svin senus tautas svētkus Masļeņicu, mācīja krievu tautas rotaļu deju un dziesmu, un viņi sagatavoto priekšnesumu rādīja Smiltenes ģimnāzistiem.

Skolēni krievu valodu kā otro svešvalodu sāk mācīties no 6. klases.

 

Komentāri 3

Izglītība