Smiltenes vispārizglītojošās skolās - pēdējais zvans

Rīt, 21. maijā, Smiltenes ģimnāzijā un Smiltenes Centra vidusskolā iezvanīs pēdējo zvanu un pēdējo mācību stundu šajās skolās aizvadīs 9. un 12. klašu skolēni.

Pasākumā sveiks skolēnus, kuri guvuši labus panākumus dažādās olimpiādēs, kā arī dažiem skolēniem, kurus ir izvēlējušies klasesbiedri, tiks piešķirts gada skolēna tituls.

Kā ierasts, abiturientus sveiks astoto un vienpadsmito klašu skolēni, kā arī pirmklasnieki. Skolēni dziedās dziesmas, lasīs dzeju, kā arī teiks pateicības vārdus saviem skolotājiem. Pēc pasākuma svinīgās daļas notiks fotografēšanās.

Smiltenes ģimnāzijā ir tradīcija no ziediem veidot zvanu, kas rotās aktu zāles grīdu. Tas ir simbols viena posma noslēgumam un jauna sākumam. Ziedu zvans simboliski iezvana abiturientu tālākos dzīves ceļus. Savukārt Smiltenes Centra vidusskolai ir tradīcija - palaist debesīs krāsainus balonus. Katrs skolēns iedomājas vēlēšanos ar cerību, ka, palaižot gaisā balonu, viņa vēlmes piepildīsies.

Staigājot pa skolas gaiteņiem, ir jūtama liela rosība, skolēni ir satraukti, priecīgi un arī skumji. „Man, katrā gadījumā, šis laiks ir satraukts, jo pienācis pēdējais laiks izlemt, kur došos tālāk. Svarīgi ir labi nokārtot eksāmenus, lai veiksmīgi varētu iestāties augstskolā. Grūti būs šķirties no klases kolektīva, ar dažiem klasesbiedriem mācos kopā jau no 1.klases. Kopā esam daudz pieredzējuši un darījuši daudz blēņas. Skolotāji mūsu skolā ir jauki un saprotoši. Sajūtas ir dīvainas, ka rit pēdējās dienas šajā skolā un sāksies atkal kaut kas jauns un nebijis," stāsta Smiltenes ģimnāzijas 12.b klases skolniece Madara Šteinberga.

Savukārt Smiltenes ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne stāsta: „Tik ilgi kopā strādāts, bet tagad pienācis brīdis, kad saproti, vēl pēdējo reizi, atveroties skolas durvīm, viņi aizies pa plašajiem dzīves ceļiem un takām."

Jau nākamās nedēļas sākumā abiturientiem būs pirmie eksāmeni, 25.maijā - angļu valodas eksāmens 12. klasēm, bet 26.maijā - latviešu valodas un literatūras eksāmens 9. klašu skolēniem.

Izglītība