Smiltenieši iegūst godalgas prestižā konkursā

No 15. Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursa ar godalgām mājās atgriezušies divi Smiltenes mūzikas skolas audzēkņi.

Ieva Laganovska (flauta) un Jānis Namnieks (eifonijs) konkursā ieguva trešo vietu. I. Laganovskai konkursam palīdzēja gatavoties skolotāja Aija Krūze un koncertmeistare Ingūna Balode, J. Namniekam - pedagogs Pēteris Vilks un koncertmeistare Inga Strazdiņa.

Abi jaunie Smiltenes mūziķi piedalīsies konkursa laureātu apbalvošanas koncertā "Bravo - bravissimo!", kas notiks 20. februārī Latvijas Mūzikas akadēmijas zālē.

Smiltenes mūzikas skolas direktors Andris Megnis atzīst, ka šogad konkursā pārsvarā piedalījās Rīgas pilsētas un apkārtnes mūzikas skolu audzēkņi un arī dalībnieku bija salīdzinoši mazāk.

"Bija grūti sagatavot audzēkņus konkursam, jo no rudens samazinātā finansējuma dēļ nebija paredzētas stundas koncertmeistaram, kurš spēlē pavadījumu, kā arī ir samazināts mācību stundu skaits audzēkņiem," saka A. Megnis.

Pavisam konkursā piedalījās 179 labākie jaunie mūziķi no 49 mūzikas skolām. Noteicošais kritērijs bija viņu meistarības līmenis. I. Laganovska ieguva trešo vietu 46 flautistu konkurencē. J. Namnieks bija trešais labākais astoņu dalībnieku konkurencē.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka trešo vietu marimbas spēlē ieguva J. Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēknis Ainis Žīgurs. Strenču mūzikas skolas audzēkņi konkursā nepiedalījās.

Izglītība