Smilteniešiem bagāžā neatsverama pieredze 8

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola ar ceļojumu Holandē noslēdza divus gadus ilgo Comenius projektu "Varavīksnes pasaule". Smiltenieši atzīst, ka skolas dzīvē šādas aktivitātes ir ļoti nepieciešamas.

"Varavīksnes pasaule" bija pirmais starptautiskais projekts, kurā iesaistījās Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas kolektīvs. Tā sadarbības partneri bija Holandē, Polijā, Turcijā, Bulgārijā un Portugālē. Dalībnieku mērķis bija divu gadu garumā meklēt kopīgo un atšķirīgo starp Eiropas valstīm kultūrā un valodās.

Projekts smilteniešiem sniedza lielisku iespēju iepazīt dažādas, ļoti atšķirīgas pasaules vietas, iegūt zināšanas, pieredzi, kā arī uzņemt savā skolā viesus no dalībvalstīm.

Pirmais, bet ne pēdējais

"Esam ārkārtīgi daudz izglītojušies kultūrā, iepazinuši svešas zemes un cilvēkus un pats vērtīgākais - esam skolēniem devuši iespēju atvērties pasaulei. Šis mums bija pirmais projekts, tāpēc nav ar ko salīdzināt, bet pamats ir milzīgs ieguvums mūsu skolēniem un pedagogiem. Esam pabijuši daudzas vietas," stāsta Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Inga Jurciņa.

Viņu priecē apziņa, ka varēja dot iespēju aktīvākajiem un sekmju ziņā izcilākajiem skolēniem doties ceļojumos. "Esam uzrakstījuši vēl vienu projektu. Tagad gaidām apstiprinājumu. Ja viss izdosies, arī turpmāk centīsimies sniegt skolēniem šādas iespēju," bilst I. Jurciņa.

5.a klases skolniece Annija Cunska bija patīkami pārsteigta, kad viņai piedāvāja doties uz Holandi. "Man patika viss ceļojums kopumā, pabijām interesantās vietās. Projekts bija vērtīgs, jo varēju pārbaudīt savas angļu valodas zināšanas un secināt, kā cilvēki dzīvo citur. Ja būs iespēja, tad iesaistīšos projektos vēl," saka A. Cunska.

Holandē - atvērti cilvēki

Uz teju nedēļas garo vizīti Holandē no Smiltenes devās astoņi pedagogi un divas skolnieces (Evita Rīdere un Annija Cunska), kurām mācībās ir izcili sasniegumi.

Holandē latviešus uzņēma 't Bolwerk Leiderdorp pamatskolas kolektīvs. "Izvērtējām projekta aktivitātes un iepazinām valsti. Holande ir viena no tām valstīm, kurā dzīvo ļoti dažādu tautību cilvēki. Viņi visi bija pieklājīgi un atvērti. Tur viss bija kā uz delnas. Skola ar lieliem logiem, tāpat arī mājas. Logi bez aizkariem. Piemēram, ja holandiešu direktors brauktu garām skolai, viņš redzētu, kas notiek katrā klasē. Tas bija visatšķirīgākais," stāsta I. Jurciņa.

Sadarbība ir ilgtspējīga

't Bolwerk Leiderdorp pamatskolā norisinājās valstu raksturojoša izstāde un tirdziņš. "Mēs cienājām ar sieru, maizi, gardumiem, dāvinājām ārzemniekiem bukletus par Latviju, aicinājām viņus ciemos. Piemēram, viena holandiešu ģimene ieradīsies uz Dziesmu un deju svētkiem. Biļetes iegādātas, naktsmājas sarūpētas. Draudzība ir ilgtspējīga, jo esam ārzemniekus ieintriģējuši ar savu zemi," stāsta I. Jurciņa.

Komentāri 8

?

vai projekts domāts pedagogiem?? izlasot rakstu, domāju, ka bērni bija pelnījuši braucienu:(

pirms 10 gadiem, 2010.06.17 22:31

Mamma

kārtējie skauģi, kuri paši neko nejēdz - uztaisiet paši kaut vienu projektu un vediet visus Smiltenes bērnus, kas jums to liedz.

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 11:34

no malas

Tā jau nav skudība! Tās ir rūpes par bērniem. Ja jau ir projekts skolai, tad jābrauc nevis 8 skolotājiem un 2 bērniem, bet otrādi!!!

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 12:39

Aija

Gan jau nu projekta organizatori zin, cika jābrauc bērniem un cik skolotājiem

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 12:55

!

Bērni pelnijuši,bet brauc "nabadzīgie"pedagogi,priekš kam bēni,ja paši par velti var braukt...

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 16:37

!

Bērni pelnijuši,bet brauc "nabadzīgie"pedagogi,priekš kam bēni,ja paši par velti var braukt...

pirms 10 gadiem, 2010.06.19 16:37

Miks

Cik zināms pagājušogad uz Poliju aizbrauca 2 skolotāji un 8 bērni. Nu?

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 19:05

Izglītība