Smiltenietes līdzvērtīgi konkurē ar galvaspilsētas jaunajiem mūziķiem

Smiltenes mūzikas skolas audzēknes Aiga Rozentāle un Beāte Balode var būt lepnas, ka viņu sacerētās dziesmas izpilda profesionāli bērnu kori. Nākamgad meiteņu kompozīcijas pat varētu skanēt Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētkos atsevišķā koncertā.

 

Smilteniešu komponētās dziesmas žūrija atzinīgi novērtēja dzejniekam Auseklim veltītajā jaunrades dziesmu konkursā "Kas mēs bijām, būsim, esam", kas šomēnes tradicionāli notika Alojā.

 

Augsts sasniegums valstīKonkursa pirmajā kārtā Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti iesūtīja vērtēšanai 26 pašu komponētas dziesmas bērnu koriem a capella (bez pavadījuma). No tām žūrija uz otro kārtu izvirzīja 10 kompozīcijas A un B grupās.

A grupā, kurā vērtēja mūzikas skolu audzēkņu jaunradi, Aigas Rozentāles komponētā dziesma "Lietus vīriņš" ar Friča Bārdas vārdiem ieguva trešo vietu. To izpildīja Aizkraukles mūzikas skolas koris (diriģente Silvija Tomaševska).

Meitenes kompozīcijas skolotāja Inga Rācene uzsver, ka tas ir ļoti augsts sasniegums valstī, jo pirmo un otro vietu ieguva Rīgas jauno mūziķu sacerētās kompozīcijas. "Aigas dziesmu augstu novērtēja arī komponiste Selga Mence, atzīstot to par labi nostrādātu un ar interesantu faktūru. Uzslavu un vecināšanas prēmiju saņēma arī Beātes sacerētā dziesma," priecājas I. Rācene.

B. Balodes komponēto skaņdarbu "Nedzīvo tikai sev" ar Ulda Stuģa vārdiem dziedāja J. Cimzes Valkas mūzikas skolas koris (diriģente Tatjana Tīruma).

B grupā, kurā vērtē Latvijas mūzikas vidusskolu skolēnu un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mūziķu darbus) trešo vietu ieguva vēl vienas smiltenietes - I. Rācenes bijušās audzēkns, tagad Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas audzēknes Madaras Kalniņas dziesma "Reiz bija".

 

Dziesmām - sava grāmataKonkursa laureāti saņēma naudas prēmijas un arī morālu gandarījumu - iespēju dzirdēt, kā viņu skaņdarbi skan Vidzemes mūzikas skolu koru un Jelgavas 4, vidusskolas meiteņu kora "Spīgo" izpildījumā.

Smiltenes mūzikas skolas korim (diriģente Baiba Zveja) pat bija gods dziedāt konkursa uzvarētāja A grupā rīdzinieka Ivana Tabernakulova sacerēto kompozīciju "Prieka dziesma". Savukārt Strenču mūzikas skolas koris (diriģente Inese Niklaviča) dziedāja ar veicināšanas prēmiju B grupā novērtēto Valdemārpils mūzikas skolas audzēknes Aigas Krišmanes dziesmu "Sasaukšanās".

Konkursa laureātu kompozīcijas ir izdotas speciālā dziesmu grāmatā. Tās var izvēlēties bērnu kori un iekļaut savā repertuārā.

Konkursu rīkoja Alojas novada dome. "Tik brīnišķīgi pasākumi, kuros kopā ir intelekts, sirds un prāts, gadās reti. Pasākumā iesaistījās arī Rīgas Latviešu biedrība, kura uzņēmusies rūpes, lai labākās kompozīcijas skanētu Latvijas skolēnu dziesmu svētkos 2010. gadā," teic I. Rācene.

Izglītība