Smiltenieti Ievu Madarāju jau pusgadu māca gleznot Jānis Anmanis 5

Smilteniete Ieva Madarāja ir vienīgā jauniete no Ziemeļvidzemes, kura šobrīd mācās jauno ģēniju meistarklasē gleznošanā

 

Smiltenes kultūras un sporta centra mazajā zālē šonedēļ atklāta ceļojošā izstāde, kurā apskatāmi Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas (Rīga) audzēkņu darbi. Divu gleznu autore ir smilteniete Ieva Madarāja (18 gadi).

 

Visi izstādē redzamo darbu autori mācās jauno ģēniju meistarklasē gleznošanā, kurā viņu skolotājs ir arī gleznotājs Jānis Anmanis.

 

Smiltenes ģimnāzijas 12.a klases skolniece Ieva Madarāja ir vienīgā meistarklases audzēkne ne tikai no Valkas rajona, bet arī no visas Ziemeļvidzemes. Fantāzijas akadēmijā jauniete mācās pusgadu, reizi nedēļā, un nokļuva tur, pateicoties nejaušībai.

 

Ieva aizbrauca līdzi citiem Smiltenes ģimnāzijas audzēkņiem un skolotājai Aldai Miķei uz Bērnu slimnīcu Rīgā, lai piedalītos rīkotajā labdarības akcijā starptautiskajā limfomas (vēža paveida) dienā. Slimnīcā tobrīd viesojās J. Anmanis.

 

"Viņš teica, ka es ļoti interesanti izskatos, jo man tobrīd bija alternatīvs stils, un taujāja, vai es gadījumā nezīmēju, ko daru jau no četru gadu vecuma. Tad Anmanis uzaicināja mani uz nodarbībām Fantāzijas akadēmijā un jau pēc divām stundām ieskaitīja ģēniju klasē," stāsta Ieva.

 

Šajā klasē mācās bērni un jaunieši, kuri jau iepriekš labi zīmējuši, un kuru dotības pilnveido pieredzējuši pedagogi un mākslinieki.

 

Ieva pamatu ieguva Smiltenes mākslas skolā, un ir šīs skolas absolvente. Mākslas skolas direktors Haralds Balodis teic, ka jauniete savu tagadējo izaugsmi sasniegusi ar cītīgu, mērķtiecīgu darbu. "Mācoties mākslas skolā, Ieva bija viena no labākajiem audzēkņiem, bet tobrīd vēl nebija pilnībā atvērusies. Klikšķis bijis nedaudz vēlāk," secina H. Balodis.

Izstādē Smiltenē ir apskatāmi divi Ievas darbi. Vienā no tiem, Āfrikas ainavā zaļos toņos, attēlots liānām apvīts koks. Otrajā gleznā, kas ir abstrakcija un kurā dominē košas krāsas, attēloti četri kalnā uzkāpuši afrikāņi, bet virs kalna lido taureņi.

 

 

Šo Ievas gleznu iekļāva baletam veltītā izstādē, un autore par to saņēma balerīnas Litas Beiris atzinību un diplomu.

 

Ieva atzīst, ka nodarbības meistarklasē pie J. Anmaņa un grafiķa Jura Finka viņu ievirzījušas mākslas pasaulē, iemācījušas patstāvīgi radoši domāt un pilnveidot gleznošanas tehniku. Tomēr studēt Mākslas akadēmijā Ieva vismaz šobrīd nedomā. Viņai tuvāks ir dizains un modes māksla.

 

"Ieva caur un cauri ir māksliniece ar savu īpašu redzējumu, un tā ir viņas interešu joma," panākumus izvēlētajā ceļā jaunietei vēl ģimnāzijas direktores vietniece Alda Miķe.

Komentāri 5

Ieva

Cik zinu, ģēniji dzimst ik pa simts gadiem...

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 19:30

'patiešām studente

Beidzot 12.klasi, tik vienkārši nemaz netiek MA . Iztrūkst starpposma-vidējās speciālās mākslas izglītības. Kas nepieciešma tālākam startam. Uz MA iet sagatavoti studenti. Tur nepietiek ar bērnu mākslas skolu, (to vien neņem par pilnu) kas ir nevidējā mākslas izglītība. To jau nu žurnālistiem vajadzētu saprast, bet joprojām, vērojot publikācijas, šķiet tā arī nav aptvēruši. Iešana 1-reiz (!!!) nedēļā pie speciem, ir absolūti mazs ieguldījums, gan laika ziņā, gan kvalitātē, lai varētu uzskatīt, ka cilvēks ir gatavs un spējīgs iestājeksāmeniem mākslas augstskolā. Cilvēki paši nesaprot, ko runā un raksta.

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 20:18

gudrinieks

Smieklīgi, ka pēc bērnu mākslas skolas beigšanas jau sākam runāt par ģēniju...

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 17:15

jābrīnās

Pat absolūti talantīgu mākslinieku-vecmeistaru grūti būtu saukt par ģēniju. Bet te...zaļš gurķis, un jau ģēniju meistarklasē.

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 17:38

Laura

Lasot nievājošos komentārus, radās jautājums: ja jau tikt ģēniju klasē ir tik "vienkārši", tad kādēļ Ieva ir vienīgā Ziemeļvidzemē, kura tur ir? Ieva, es ar Tevi!

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 19:14

Izglītība