Šodien Smiltenes tehnikumā rādīs amatu prasmi

Šodien Smiltenes tehnikumā pošas "Amatnieku svētkiem 2009". Pulksten 18.00 skolas zālē norisināsies amatu prasmes demonstrējumi un meistarstiķis. "Amatnieku svētki" ir pasākumi profesionālās izglītības iestāžu jauniešiem, kas norisinās visā Latvijā.

 

To rīko Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības un tālākizglītības departaments un Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar profesionālās izglītības iestādēm. Šo svētku mērķis ir iesaistīt jauniešus nacionālās identitātes, valstiskās apziņas, tautas tradīciju un kultūras vērtību saglabāšanā un attīstībā.

 

Šogad atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pasākums Smiltenē nebūs tik vērienīgs. Tehnikuma struktūrvienības vadītāja Anita Bērziņa pastāstīja, ka šogad "Amatnieku svētkos" Smiltenes pusē piedalīsies profesionālās vidusskolas un tehnikuma audzēkņi. Kopumā pašdarbības kolektīvos uzstāsies ap 140 dalībnieku.

 

 

"Jauniešiem ir jārāda sava amata prasme un meistarstiķis, teatralizēti atveidojot kādu no izvēlētajām profesijām. Audzēkņu sniegumu vērtēs profesionāla žūrija," skaidro A. Bērziņa.

Izglītība