Šodien vairāk nekā tūkstotis skolēnu Smiltenē uzsāka jauno mācību gadu 9

Klāt 1. septembris! Pilsētas ielās manāmi sapucējušies skolēni ar ziediem. Šo dienu gaida daudzi, kāda tā būs pēc visām reformām izglītības sistēmā, stāsta Smiltenes skolu vadība.

 

Svētku noskaņojums valda visās trīs Smiltenes vispārizglītojošajās mācību iestādēs - ģimnāzijā, Centra vidusskolā un Trīs pakalnu pamatskolā. Tieši šodien Trīs pakalnu pamatskolai aprit pieci gadi.

 

Skolai nozīmīgi svētki"Tieši 1. septembrī skolai aprit pirmā ievērības cienīgā jubileja - pieci gadi. Skolas durvis vērs ap 290 izglītojamo, no tiem 260 skolēnu un 30 pirmskolas vecuma grupu audzēkņu. Mūsu piecu gadu jubilejā Smiltenes tautas lietišķās mākslas muzeja vadītāja Inese Kauliņa ir noaudusi skolas piederības zīmi - vimpeli. Kolektīvs saka viņai sirsnīgu paldies un arī SIA "Draugs" par gardo jubilejas torti," stāsta Trīs pakalnu pamatskolas direktore Inese Raiskuma.

 

Grūtajos ekonomiskajos apstākļos Smiltenes novada pašvaldība ir atradusi finansējumu pamatskolas pirmsskolas izglītības pedagogu algām. Arī 2009./2010. mācību gadā blakus ierastajam mācību darbam skola piedāvās tradicionāli attīstīt kora dziedāšanas prasmes, rūpīgi gatavojoties Dziesmu svētkiem, sporta un koriģējošās vingrošanas pulciņu, angļu valodas ievirzes nodarbības 1. un 2. klases skolēniem, kā arī pirmklasniekiem būs iespēja ielūkoties datoru ābecītē.

 

Vasarā skolā ir notikuši remontdarbi. "Ar minimāliem līdzekļiem veicām bibliotēkas remontu, tās paplašināšanu, iekārtojām metodisko centru skolotājiem un vecākiem. Izremontēts ir medicīnas kabinets. Gribam teikt lielu paldies vecākiem, kuri labiekārtoja savu bērnu klases, īpaši paldies 2.a un 3.c klases vecākiem. Paldies arī mūsu bijušajai skolniecei Laurai Akmentiņai par sienu gleznojumu 1.c klasei," stāsta I. Raiskuma.

 

Poš iespēju robežāsJau pēdējās augusta dienās Smiltenes Centra vidusskolā bija manāmi skolēni. Darbu uzsākuši ārpusklases darba organizatori, kuri rotāja skolu par godu 1. septembrim. Valda patīkama gaisotne. Skolā ir vairāki iepriecinoši jaunumi.

 

 

"Skolēnu skaits kļuvis kuplāks. Šogad mācīsies ap 450 skolēnu. Top skolas ēdnīcas piebūve, ko plānots nodot oktobrī. Ceram, ka rudenī varēsim sākt īstenot dabas zinātņu projektu. Arī neliels kosmētiskais remonts veikts, lai telpās uzturēties būtu patīkamāk," stāsta Centra vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Marija Marksa.

 

Viņa piebilda, ka kadru skolā netrūkstot. Skolēnus izglītot turpināšot tie paši sava aroda profesionāļi.

 

101. mācību gads"Smiltenes ģimnāzijā ir gatava darbam. Kolektīvs noskaņots strādāt godprātīgi un ļoti kvalitatīvi. Šajos apstākļos turpināsim piedāvāt kvalitatīvas zināšanas un izglītību. Dēļ situācijas izglītības sistēmā valstī izglītības kvalitāte Smiltenes ģimnāzijā necietīs.

 

 

Šodien mums ir svētku diena pilnīgi visiem - skolotājiem, darbiniekiem, skolēniem un vecākiem. Ar tādu noskaņojumu ejam klasēs un uzsākam darbu," stāsta ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne.

 

Šis gads skolā ir 101. mācību gads. "Jauno mācību gadu pieņemam pilnu ar izaicinājumiem un iespējām," bilst direktore. Viņa cer, ka Vides ministrija apstiprinās skolas energoefektivitātes paaugstināšanas projektu. Tas nozīmētu, ka skolu siltinātu. "Tas būtu nepieciešams, lai labi justos un ekonomiski saimniekotu. Šovasar esam izremontējuši zēnu mājturības darbnīcu," saka V. Mālkane.

Komentāri 9

*

Nepilniiga informaacija- SMiltenee shodien maaciibu gads saakaas ir arii tehnikumaa un profesionaalaajaa vidusskolaa! Vai tik gruuti uzrakstiit paaris rindinjas arii par shiim skolaam? Vienreiz taa ignoreeshana jaaizbeidz!

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 22:39

jasmine

SCV mīļākā skoliņa pasaulē! Žēl, ka vakar tikai noskatījos uz smaidīgajiem bērneļiem.Pašai gribējās atkal tur būt.Lai veiksmīgs mācību gads, lai viss iecerētais izdodas!

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 06:35

Zuze

Un vai Novadā vairāk citu skolu nav ? Varam redzēt vispārējās tendences, kuras draud turpmāk pārējām skolām .

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 09:08

SCV ari ir savi melnumi. Nav jau labākā skolā valstī.

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 13:10

SĢ ir augstāks izglītības līmenis nekā SCV, tas nu gan ir skaidrs. Ne velti ta ir ģimnāzija. Tas izsaka visu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 17:35

Pele

Kur labāk, tur bērni. Nau ko bezjēdzīgi: labāks, sliktāks....

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 18:27

SCV-pati labākā un cienījamākā,jo pedagogi super!Paldies un lai viņiem veicas šajā grūtajā laikā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 22:11

Izglītība