Šogad mazpulcēni iestādīs vairāk nekā trīs tonnas kartupeļu

Šogad mazpulcēni iestādīs vairāk nekā trīs tonnas kartupeļu, aģentūru LETA informēja biedrības "Latvijas mazpulki" mazpulku projektu koordinatore Ilze Jukņēviča.

 

"Latvijas mazpulku" pasludinātā Kartupeļu gada laikā aprīlī un maijā tiek organizēti semināri mazpulcēniem, kuri nolēmuši nodarboties ar kartupeļu izpēti un biznesu. Pirmais - Kurzemes - seminārs norisināsies jau šo piektdien Saldus rajona Druvas vidusskolā.

 

 

Šogad "Latvijas mazpulki" sadarbībā ar Zemkopības ministriju un zemnieku saimniecību "Ezerkauliņi" ir pasludinājuši par Kartupeļu gadu. Šādu prioritāšu izvirzīšana "Latvijas mazpulkiem" ir tradicionāla. Tas nozīmē, ka pavasarī katrs mazpulcēns, kurš vēlas iesaistīties projektā, saņem attiecīgās sugas sēklu, kuru audzē un pēta visu vasaru, bet rudenī mazpulcēniem tiek dota iespēja ražu pārdot. Līdz šim ražīgi aizvadīti kāpostu, burkānu un sīpolu gadi.

 

 

Šopavasar katrs projekta dalībnieks saņems desmit kilogramus šķirnes "Gala" kartupeļu. 1.-4.klases mazpulcēni tos stādīs, audzēs un veiks pētījumu. Savukārt 5.-12.klašu mazpulcēni slēgs līgumus ar "Ezerkauliņiem", lai rudenī izaudzēto ražu pārdotu, reizē ar dārzkopību apgūstot arī pirmās biznesa iemaņas.

 

 

Mazpulcēni līgumus slēgs un kartupeļus saņems, kā arī uzklausīs speciālistu padomus kartupeļu audzēšanā novadu semināros, kuri notiks - Zemgalē - 24.aprīlī Auces Bērnu un jauniešu centrā plkst.14, Latgalē - 30.aprīlī Rēzeknes Skolēnu interešu centrā plkst.14, Vidzemē - 8.maijā Valkas rajona Bērnu un jauniešu interešu centrā plkst.11.

 

 

Mazpulcēnu Kartupeļu gads noslēgsies rudenī ar Kartupeļu balli, kuru svinēs reizē ar mazpulku 80.gadadienu. Šajos svētkos izvērtēs mazpulcēnu veikumu un suminās čaklākos.

 

Izglītība