Šogad visvairāk pieteikumu saņemts programmā «Datorsistēmas»

Šogad vislielākais reflektantu pieteikumu skaits uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) piedāvāto pamatstudiju programmu budžeta vietām ir programmās «Datorsistēmas» (896 pieteikumi), «Informācijas tehnoloģija» (847 pieteikumi) un «Muitas un nodokļu administrēšana» (842 pieteikumi).

Kopumā reflektanti, pretendējot uz budžeta vietām, priekšroku devuši tām pašām studiju programmām, kurām pērn. Vislielāko kāpumu piedzīvojusi programma «Muitas un nodokļu administrēšana», kur uz kuras budžeta vietām pagājušogad saņemti 558 pieteikumi jeb par 284 mazāk nekā šogad.

Arī programmās «Datorsistēmas» un «Informācijas tehnoloģija» uz budžeta vietām pieteikušies attiecīgi par 156 un 72 reflektantiem vairāk nekā uz 2011./2012.mācību gadu. Salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, palielināta interese jauniešiem bijusi arī par bakalaura studiju programmu «Būvniecība» - 637 pieteikumi šogad pret 564 pagājušogad.

Savukārt nelielu kritumu pieteikumu skaitā uz budžeta vietām šogad piedzīvojušas pamatstudiju programmas «Telekomunikācijas», «Enerģētika un elektrotehnika» un «Uzņēmējdarbības loģistika».

Kopumā no topošajiem studentiem saņemti 18173 pieteikumi studijām RTU bakalaura un 1.līmeņa profesionālajās maksas un budžeta studiju programmās.

2012./2013.mācību gadā RTU piedāvā 2153 budžeta vietas. Pieteikties pamatstudijām par valsts budžeta līdzekļiem jaunieši elektroniski varēja no 2.jūlija līdz 17.jūlijam, vai klātienē dokumentu pieņemšanas punktos no 10.jūlija līdz 17.jūlijam.

Reģistrēšanās konkursam uz valsts budžeta finansētām studiju vietām RTU notiks no 20.jūlija līdz 24.jūlijam, bet konkursa rezultāti tiks izziņoti 25.jūlijā. Reģistrēšanās studijām par maksu un studiju maksas priekšapmaksa jāveic no 27.jūlija līdz 31.augustam.

Izglītība