Solījums Valkas ģimnāzistiem ir izpildīts 4

40 sekmīgākajiem un sabiedriski aktīvākajiem Valkas ģimnāzijas 10. klases skolēniem ceturtdien svinīgos apstākļos pasniedza portatīvos datorus mācību motivācijas stimulēšanai un zinātniski pētniecisko darbu izstrādes apstākļu uzlabošanai.

 

Uģis Sviķis pirms pasākuma sacīja, ka gandrīz visiem skolēniem mājās ir personālie datori, taču arī portatīvie lieti noderēs. Jautāts, vai viņu apmierina dāvātā datora iespējas, Uģis atbildēja, ka galvenais, lai tas labi darbotos, jo programmatūra allaž ir uzlabojama. Savukārt Aivis Krūkliņš sacīja, ka lielu daļu brīvlaika pavadīšot laukos un tur dators noteikti būs vajadzīgs. Desmitklasnieki pēc datoru izsniegšanas izskatījās kā pirmklasnieki ar maziem portfelīšiem.

 

Ideja par portatīvajiem datoriem pieder bijušajam Valkas mēram Ventam Armandam Krauklim, taču to īstenoja pašreizējā domes vadība. Viņš uzskata, ka kritēriji datora iegūšanai nebija augsti un tos varēja iegūt visi. Daudzi skolēni neticēja, ka skolas administrācija solījumu pildīs un domāja, ka tas ir tikai viltus kliņģeris sekmju uzlabošanai.

 

Šie datori pašvaldībai izmaksāja 20111,33 latus. "Šādu praksi ir nolemts turpināt katru gadu. Tas nozīmē, ka pēc trim mācību gadiem gandrīz visu 10.- 12. klašu skolēnu rīcībā būs portatīvie datori," priecājas Valkas ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.

Komentāri 4

X000X

Esmu mazliet sasutis pa nauda iztereshanu pezjedzigu, vai pa tiesham musu skolas klases telpu stavoklis atbilst pec ES vai pa tiesham sho naudu nevareja izlietot pilsetas vajadzibasm vai ar skolas vajadzibam.Ka nopratu beidzot 12 klases datori paliek skola , bet reali padomajot portativie datori reali ar velk sho laiku ...............

pirms 13 gadiem, 2008.04.22 16:03

X000X

Esmu mazliet sasutis pa nauda iztereshanu pezjedzigu, vai pa tiesham musu skolas klases telpu stavoklis atbilst pec ES vai pa tiesham sho naudu nevareja izlietot pilsetas vajadzibasm vai ar skolas vajadzibam.Ka nopratu beidzot 12 klases datori paliek skola , bet reali padomajot portativie datori pec trisu gadu lietoshanas vairs ipashi jedzigi bez elektribas tila piesleguma nav lietojami un ko peec tam skola norakstis uz sava rekina vai ar pasvaldiba.............................

pirms 13 gadiem, 2008.04.22 16:05

Tas skiet bezjedzigi, ja datori pes skolas beigsanas paliek skola.Kurs tad bus tas, kas gribes pec tam stradat ar datoru, kas 3 gadus ir lietots?

pirms 13 gadiem, 2008.04.23 14:22

sandra

Manūprāt, tas ir labākasi ko var darīt,gods godam Valkas pašvaldībai - labs veids, kā piesaistīt mūsdineu jauniešus mācībām!Cepuri nost!

pirms 13 gadiem, 2008.04.23 21:52

Izglītība