Stafetes prasa dalībnieku veiklību un ātrumu

Otrdien Variņu pamatskolā notika Valkas rajona skolu sacensības netradicionālajās stafetēs. Tajās piedalījās septiņas skolas. Uzvarēja Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas komanda.

 

Valkas rajona sporta skolas metodiķis un sacensību galvenais tiesnesis Ādolfs Bondars slavē Variņu pamatskolas sporta skolotāju Itu Meļķi, kura lieliski bija sagatavojusi visu sacensībām nepieciešamo.

Sudrabs - Trikātai, bronza - Ērģemei

 

Šīs sacensības bija paredzētas 1996. - 1998. gadā dzimušajiem, un katrā komandā piedalījās seši zēni un sešas meitenes. Aiz smilteniešu skolotājas Lailas Cīrules sagatavotās komandas nākamajās godalgotajās vietās bija Trikāta (Guntars Purgalis) un Ērģemes pamatskolas (Gita Dreijere) komanda. Pēc tam Palsmanes, Variņu, Plāņu un Ozolu pamatskolas jaunie sportisti.

 

Uzvarētāju komandā startēja Ieva Bogdānova, Dita Trijēce, Eduards Veģeris, Gustavs Gaismiņš, Linda Puriņa, Annija Ozola, Kristaps Ozols, Kristaps Krūzītis, Monta Būmane, Līva Trijēce, Renārs Indriksons, Jānis Puriņš un Gustavs Gaismiņš.

 

Katrai komandai bija jāizpilda seši uzdevumi. Pirmais bija izlīšana caur apļiem pa pāriem. Dalībnieku rokām visu laiku jābūt sadotām. Nākamais uzdevums bija riepas ripināšana. Pildbumba ir ielikta riepā. Tā jāripina līklocī turp un atpakaļ. Stafeti nodod, apripinot riepu apkārt komandai. Trešais vingrinājums bija lekšana maisā - jāaizskrien līdz maisam, tajā jāielien un jālec līdz laukuma pretējai malai.

 

Nākamais bija basketbola bumbas mešana grozā. Katrs dalībnieks izpilda vienu metienu. Tiesnesis skaita komandas precīzos trāpījumus. Nākamais bija izlīšana caur apli. Pāris, sadevies rokās, skrien līdz pretējai malai, paņem apli katrs savā pusē un skrien pie komandas.

 

 

Visi dalībnieki izlien caur apli, pāris aizskrien atpakaļ un noliek apli vietā, kur to sākotnēji paņēma. Pēdējais uzdevums bija bumbu maiņa. Dalībnieks skrien ar bumbu rokās un katrā riepā tās maina, tad skrien atpakaļ pie komandas un bumbu nodod nākamajam, ripinot caur kājām no beigām uz priekšu.

Izglītība