Strenču novada bērnudārzos ierodas runājošas lelles

Strenču novada bērnudārznieki tagad pastaigās var doties lepni paceltu galvu. Viņiem ir atstarojošās vestes, ko aizvadītās nedēļas nogalē uzdāvināja ceļu policists Runcis Rūdis un "Latvenergo" zibsnītis Zibo.

Lielās, runājošās "lelles" ciemojās Strenču, Sedas un Plāņu bērnudārzā sarīkotajā Drošības dienā , un viņas uzņēma ar sajūsmu. Strenču bērnudārza audzēkņi piedevām redzēja, kā savu tehniku demonstrē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vietējā posteņa ugunsdzēsēji. Uzdāvina vestes un zīmuļusNu bērni zina, cik tālu ūdeni "aizspļauj" lielā šļūtene. Ugunsdzēsēji bērniem arī atgādināja lietas, kas saistītas ar ugunsdrošību.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki kopā ar Runci Rūdi un zibsnīti Zibo visos trijos dārziņos bērniem skaidroja drošības ābeci un deva padomus, kā pareizi rīkoties dažādās situācijās, piemēram, kad jālieto atstarotāji, kā jāšķērso ceļi, ielas un krustojumi, kādi noteikumi jāievēro, ja brauc ar velosipēdu un kā jāuzvedas, braucot automašīnā.

"Daudzi bērni atbildes uz āķīgajiem elektrodrošības jautājumiem jau varēja pateikt priekšā, piemēram, zināja, ka ir ļoti bīstami spēlēties zem elektrolīnijām, nevar vērt vaļā un iet iekšā transformatoru apakšstacijās un rāpties elektrības stabos," stāsta "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa.

Zibo katram pirmsskolas izglītības iestādes mazulim uzdāvināja krāsaino zīmuļu komplektu cerībā, ka šajā mācību gadā taps daudz skaistu un košu zīmējumu. Akcijas atbalstītāja apdrošināšanas sabiedrība "Balta" visām Strenču novada bērnudārza filiālēm atvēlēja atstarojošo vestīšu komplektus, bet Drošības dienu iniciatore Valsts policija un "Latvenergo" pasniedza izglītojošus materiālus.

Aug nākamie policistiTādus ciemiņus ir vērts uzņemt ikvienā bērnudārzā, secina Strenču novada pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Sandra Āķere. Strenču dārziņā bērni uzdeva daudz jautājumu un stāstīto klausījās ar interesi. Prieks ir arī par 10 uzdāvinātajām vestēm. "Kad katra grupiņa ies pastaigāties, pirmajam un pēdējam pārim mugurā būs vestes. Bērni līdz ar to būs organizētāki, jo pastaigājoties katrs gribēs tādu vesti uzvilkt," smaida S. Āķere.

Par ciemiņiem priecājas arī Sedas dārziņa bērni un viņu skolotājas Ulla Grīnberga un Aleksandra Lāne. Bērni stāstījuši policistiem, kas uz sirds, piemēram, kāds zēns atklājis, ka viņa tētis mašīnā brauc nepiesprādzējies, bet pats puika gribot kļūt par policijas priekšnieku.

Smiltenes un Valkas novada bērnudārzos Drošības dienas plānota nākamā gada pavasarī.

Izglītība