Strenču novadā skolēni brauks ar lielāku komfortu

Pirmdien Strenču vidusskolā atskanēja mācību trauksmes zvans. Neko sīkāk nepaskaidrojot, skolotājas visiem audzēkņiem lika atstāt ēku un sapulcēties skolas pagalmā.

Pēkšņais pārsteigums izrādījās patīkams. Policijas automašīnas pavadīts, pie skolas pieripoja liels, oranžs, krāsainiem baloniem izrotāts autobuss.

Strenču novada dome ir to Latvijas pašvaldību vidū, kas saņēmušas jaunus autobusus skolēnu pārvadāšanai Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzfinansētā projektā. Strenču novadam ir ticis "Mercedes Benz Intouro" ar 40 sēdvietām, 41 stāvvietu un ratiņkrēslu pacēlāju, lai atvieglotu iekļūšanu salonā bērniem ar īpašām vajadzībām. Jauno "busu" stūrē šoferis Rolands Tēbergs.

O! skolēnu pūlītī atskanēja izsaucieni, kad Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons paziņoja, cik maksā jaunais oranžais transportlīdzeklis, - 136 779 latu. No tiem pašvaldībai bija jāizdod tikai 10 procenti no šīs summas (13 677 latu) un vēl papildu trīs tūkstoši latu par ratiņkrēslu pacēlāju. Pārējā nauda ir minētās programmas līdzfinansējums.

Jaunais autobuss ir domāts tikai skolēnu pārvadāšanai, ekskursijām un citiem skolas pasākumiem. "Mēs esam par to, ka arī vecāki drīkst braukt ar šo autobusu, tāpēc ceram, ka noteikumi tiks mainīti. Nav pareizi, ja vecāks kopā ar bērnu iet uz autobusu un paliek uz ceļa, bet bērns aizbrauc," uzskata J. Pētersons.

Pašvaldība nodevusi jauno transportlīdzekli lietošanā visai Strenču novada vidusskolai. Pirmdien tas devās iepazīšanās braucienā pie skolēniem arī uz Sedu un Plāņiem. Skolēnu pārvadāšana ar pašvaldības autobusiem notiek pa speciāli sastādītiem maršrutiem, kuros iekļauti Jērcēnu, Plāņu un Trikātas pagasti un Seda.

Trikātiete Amanda Paegle (3. klase) no savas mājas iziet pulksten 7.30, lai paspētu uz skolas autobusu, kas viņu līdz ar citiem bērniem ved uz Strenčiem. Pirmdien meitene kopā ar skolasbiedriem izbrauca pirmo goda apli pa pilsētu ar jauno autobusu. "Jaunais ir labāks. Vecajā skolas autobusā ir mazāk vietas. Jaunais ir arī skaistāks. Vecais autobuss ir pelēcīgā krāsā," stāsta meitene. Viņai piekrīt klasesbiedrene Ilze Šinkuna no Jaunklidža.

Oranžo autobusu saņems arī Valkas novads. Smiltenes novadam šāda transportlīdzekļa nebūs."Šveices autobusi tika dalīti, kad vēl nebija izveidoti novadi. Neskumstam, jo saņemsim četrus skolēnu autobusus no Eiropas sociālās drošības tīkla," saka Smiltenes novada direktors Kārlis Lapiņš.

Izglītība