Strenču novada vidusskolā modernizē dabas zinību kabinetus

Ķīmijas kabinetu vispirms ietin dūmi. Stundas beigās pēc nākamā eksperimenta gaisā jau saožama kodīga smaka. Paklausot ķīmijas skolotāja Jura Vaivada brīdinājumam, 8. klases skolēni laikus sakravājuši somas un steidzīgi atstāj klasi.

 

Viņi, tāpat kā citi Strenču novada vidusskolas audzēkņi, jaunajā mācību gadā jau novērtējuši vasaras brīvlaikā notikušās izmaiņas skolas dabas zinību kabinetos.

 

Tagad mācīties ir ērtāk"Klases palikušas ērtākas. Ir labāk strādāt. Ķīmijas kabinetā katram būs sava vieta, kur taisīt eksperimentus," stāsta Lana Kutiščeva un Kristīne Andriņa no 8. klases.

 

Meitenes uzskaita vēl citus jaunumus. Ķīmiju un bioloģiju tagad māca atsevišķās klasēs. Ķīmijas kabinetā ir jauni soli, kuros jāsēž pa trijiem. Bioloģijas klasē ir jaunas izlietnes un salikti apaļi galdi. Pie tiem jāsēž pa četriem. Meitenēm vislabāk patīk matemātikas kabinets trešajā stāvā, jo tur ir paaugstinājums jeb podesti, uz kuriem salikti mīksti krēsli.

 

Strenču novada vidusskolā ir sācies Eiropas Savienības atbalstīts projekts par dabas zinību kabinetu modernizēšanu. To atklāšanā lielāko paldies saņēma bijušais skolas direktors, tagad Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

 

Viņš atceras, ka bijušā Valkas rajona teritorijā pilotprojektā par dabas zinību kabinetu modernizēšanu pirmā iekļuva Smiltenes ģimnāzija.

 

"Valsts caur rajonu izglītības pārvaldēm meklēja potenciālās skolas, kurās realizēt šādus projektus. Smiltenieši konstatēja, ka tā ir laba lieta. Mums izdevās iekļūt nākamajā kārtā," ir gandarīts J. Pētersons.

 

Gaida mācību līdzekļusProjektā Strenču vidusskolā ir paredzēts ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas kabinetu remonts, kas jau noticis, kā arī jaunu mēbeļu un mācību līdzekļu iegāde.

 

"Tagad ir tikai vizuālais efekts. Vērtīgākais būs vēlāk, kad uz jauno gadu plānota projekta otrā kārta un būs mācību līdzekļi," saka J. Pētersons.

 

To zina arī skolēni. "Pasūtīs jaunus mikroskopus," stāsta Kristīne un Lana. Meitenes jau apzinās, ka sarežģītos dabas zinību priekšmetus mācīties būs grūti. Jaunie mācību līdzekļi varētu palīdzēt uzskatāmāk izprast skolotāja stāstīto.

 

"Piemēram, ķīmija tagad sākumā nav īpaši grūta, bet, kad vajadzēs mācīties tabulas, nebūs viegli visu saprast," saka meitenes. Kaut arī viņām līdz vidusskolas absolvēšanai vēl tālu, gan Lana, gan Kristīne negrib studēt dabas zinības. Abas pagaidām visvairāk saistot mūzika.

 

Skolai vēl nedaudz atlikusi nauda no dabas zinību kabinetu labiekārtošanai piešķirtās naudas. To izlietos, lai šajās klasēs nomainītu logus.

Izglītība