Strenču novada vidusskolas televizoriem tiek dekoderi

Pēc Skolotāju dienas ar dāvanām bagātāka ir palikusi Strenču novada vidusskola un tās filiāles Sedā un Plāņos, kā arī novada bērnudārza filiāle Sedā.

Izglītības iestādes saņēma pavisam sešus dekoderus, no kuriem trīs tika novada vidusskolai Strenčos. "Palīdzēs gan mācību procesā, gan atpūtā," pasniedzot dāvanu, cer Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

Skolu atbalsta uzņēmējiPašvaldības vadītājs piebilst, ka velte nav sarūpēta par domes budžeta finansēm, jo viņa aicinājumam palīdzēt atsaucās uzņēmums "Yota Latvija" no Rīgas. "Ir patīkami, ka uzņēmēji izprot pašvaldību problēmas izglītības finansējumā un savu iespēju robežās atbalsta skolas," atzīst J. Pētersons.Dekoderu pasniegšanai pašvaldība izvēlējās Skolotāju dienas svinības Strenču vidusskolā.

To laikā skolēnu pašpārvalde svinīgi pasniedza Rezgaļu balvu saviem pedagogiem, cenšoties tuvināties Amerikas Kinoakadēmijas jeb Oskara balvas ceremonijas stilam. Pie nominācijas tika katrs skolas pedagogs, arī latviešu valodas un literatūras skolotāja vidusskolas klasēs un direktores vietniece mācību darbā Laila Pāvuliņa, kura Strenču skolā ir jaunpienācēja. Fotogrāfijas no Skolotāju dienas svinībām var apskatīt sadaļā "Foto un video reportāžas".

"Gatavojoties strādājām līdz vakaram. Izdevās labs pasākums," par vecāko klašu komandas darbu ir gandarītas pašpārvaldes pārstāves no 9. klases Laine Spuldzeniece un Kristīne Andriņa. Meitenes domā, ka Strenču vidusskolas skolotāji esot paši labākie. Labam skolotājam esot jābūt jautram, stingram, saprotošam, lai nebūtu domstarpību, un jāuzklausa bērni.

Šonedēļ meitenes, tāpat kā citi Strenču vidusskolas skolēni, ir iesaistījušās skolas jaunās pašpārvaldes vēlēšanu kampaņā. Rezultātus plānots apkopot piektdien.

Atrod jaunus draugusJaunais mācību gads Strenču vidusskolā iesākās arī ar tālu viesu uzņemšanu. Ciemos ieradās delegācija no Strenču sadraudzības pilsētas Saidas Vācijā - skolēni, viņu skolotāji un vecāki, pavisam 43 cilvēki. Viņi iepazinās ar skolu, vietējām kultūras tradīcijām, devās ekskursijās uz Sedas purvu, Siguldu, Rīgu, jūru, brauca ar kanoe laivām pa Gauju.

Jauks izdevās skolēnu sniegtais koncerts. Skola ir ieguvusi jaunus draugus, pēc vāciešu vizītes secina Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala. Saidas vidusskolā pašlaik būvē jaunu sporta halli, un strencēnieši jau ielūgti uz atklāšanās svinībām nākamā gada nogalē.

Izglītība