Strenču skolas pašpārvaldei palīdzētu idejas (papildināts ar pēdējo rindkopu) 1

"Varbūt parkā sakurināt ugunskuru?" Strenču novada vidusskolas pašpārvalde domā, kā 20. janvārī atzīmēt 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienu.

 

Strenčos šo dienu plašāk nesvinēs, jo pilsētas kultūras nams ir slēgts remonta dēļ. Skolas vadība spriež, ka aukstā laika dēļ kolektīvs pilsētā ar savu pasākumu, visticamāk, tomēr neizies un runās par barikāžu laiku savā lokā.

 

Pietrūkst labu idejuPašpārvalde vajadzīga, lai skolā būtu interesanti, tikai ir grūti izdomāt idejas, kā to panākt. Tā pirmos mēnešus pēc ievēlēšanas raksturo vidusskolas pašpārvaldes prezidente Līga Spriņģe (9. klase) un viņas ministri.

 

Piemēram, esot pienācis laiks domāt par Valentīna dienas svinēšanu skolā ar balli noslēgumā, tikai priekšlikumu vēl neesot. Tāpēc jaunieši apsver ierosinājumu izlikt skolā kasti, kurā ikviens skolēns un skolotājs varētu iemest lapiņu, uzrakstot savu vēlmi.

Skolas direktores pienākumu izpildītāja Liāna Viduce no pašpārvaldes gaida vairāk tematisku pasākumu un piedāvājumu, kā skolēni varētu aizpildīt brīvo laiku starpbrīžos.

Viens variants jau ir. Pašpārvalde sola šonedēļ skolā izlikt afišu, aicinot interesentus no 1. - 12. klasei piedalīties galda tenisa turnīrā. "Ja neslinkosim, uztaisīsim un būs tenisa galds, tad varēs sākt jau nākamajā nedēļā," sola sporta ministrs Kristaps Cābulis (10. klase).Palīdzētu savas telpas?Strenču vidusskolas pašpārvaldē ievēlēti Līga Spriņģe, Lana Kutiščeva (8. klase), Krista Kora Kukaine (6.klase), Ieva Paeglīte (9. klase), Kristaps Cābulis, Matīss Ziemulis (7.klase), Sergejs Kutiščevs (8. klase) un Laura Karpoviča (11. klase). Pašpārvalde pārstāv visu skolu - kopumā vairāk kā 180 skolēnu.

Jaunieši atzīst, ka pilsētā pietrūkst ārpusstundu pasākumu, tādēļ vajadzētu būt aktīvākiem pašiem skolā. "Tagad ziemā vispār nav, kur iet. Vai nu sēdi mājā vai salsti ārā," secina K. Cābulis.

Jau agrāk Strenčos izskanējis viedoklis, ka pašvaldības īpašumā - vecās skolas ēkā Rīgas ielā - varētu atvēlēt telpas jauniešu klubam. Novada domes Attīstības un plānošanas departamenta vadītāja Līga Sovere informē, ka šās ēkas rekonstrukcijai ir izstrādāts tehniskais projekts, kurā paredzēts namā izvietot arī pilsētas bibliotēku, pārceļot to no īrētajām telpām.

 

"Reāli ēkas rekonstrukcijai ir nepieciešami ļoti lieli līdzekļi, kuri šobrīd nav pieejami arī Eiropas struktūrfondos," norāda L. Sovere. Pašlaik pašvaldības rīcībā nav piemērotu telpu, ko piedāvāt jauniešiem.

 

Šodien saņēmām jaunu informāciju no Strenču vidusskolas. Skola savā lokā atzīmēs barikāžu atceres dienu 20. janvārī, iespējams, kurinot ugunskurus pilsētas centrā. Piepulcēties varēs ikviens interesents.

 

 

Komentāri 1

hik

Nupat riktīgi ierēcu - Cābulis pašpārvaldē. Kopš pāris gadus nemācos Strenčos, laikam galīgā sviestā viss skolā aizgājis.

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 00:45

Izglītība