Strenču skolēni koncertēs ārzemēs

Rīt, 25. augustā, uz Vāciju dosies Strenču novada delegācija, lai piedalītos sadraudzības pilsētas Saidas svētkos.

Delegācijā ir arī 20 skolēnu - Strenču novada vidusskolas 7.- 9. klašu tautas deju kolektīva dejotāji un Strenču mūzikas skolas audzēkņi, un arī skolotāji.

Skolēni sniegs trīs koncertus Strenču novada labvēļu Minhu ģimenes veco ļaužu pansionātos, pateicoties par Minhu sniegto atbalstu daudzu gadu garumā, kā arī uzstāsies Saidas reģiona svētkos un baznīcā.

Kopā ar novada delegāciju uz Saidu dosies arī novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons, izpilddirektors Aivars Auniņš un pašvaldības speciālistes Daiga Kalniņa un Līga Čukure. Mājās strencēnieši pārradīsies 30. vai 31. augustā.

Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala atzīst, ka brauciens uz Vāciju ir laba dāvana skolēniem par viņu ieguldīto darbu, gatavojoties šovasar notikušajiem X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Vidusskolas 5.-9. klašu koris pat saņēma žūrijas speciālo balvu ārpus konkursa nolikuma par labāk izpildīto obligāto dziesmu (latviešu tautasdziesmu "Caur sidraba birzi gāju"), ko pasniedza žūrijas komisijas vadītājs un svētku virsdiriģents Arvīds Platpers.

Skolā šoruden gaidāma arī ārzemju draugu vizīte. Saidas delegācija (39 skolēni, četri vecāki un skolotāji) Strenčos ieradīsies 13. septembrī un uzturēsies līdz 18. septembrim.

Izglītība