Strenču skolēniem - divkārši svētki

Strenču vidusskolā 1. septembrī būs divkārši svētki - Zinību diena un "Mammadaba vēstniecības" atklāšana. Tas būs reģionālais meža vides izglītības centrs.

 

Šādus centrus jaunajā mācību gadā atvērs tikai deviņās Latvijas skolās. Šo godu tās nopelnījušas ar aktīvu darbu un saudzējošu attieksmi pret mežu un apkārtējo vidi.

 

Vēl nav zināms Strenču skolas vadītājs, kurš 1. septembrī sagaidīs skolēnus, pedagogus un viesus saistībā ar meža vides izglītības centra atklāšanu. Tikai vakar noslēdzās Strenču novada domes izsludinātais konkurss uz Strenču novada vidusskolas direktora amatu. Tā rezultāti vēl jāizskata novada deputātiem.

 

"Pirmais konkurss noslēdzās bez rezultātiem, tāpēc to izsludinājām vēlreiz," informē Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons.

 

1. septembrī skolēnus gaidīs arī Strenču mūzikas skola. Svinīgā līnija sāksies pulksten 12.00. "Svarīgākais ir tas, ka turpinām strādāt," priecājas mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule.

 

Jaunajā mācību gadā profesionālās ievirzes izglītību skolā iegūs 76 audzēkņi, tai skaitā šogad maijā uzņemtie 10 pirmīši. Skolā ir kora, klavieru, pūšamo instrumentu, kokles, vijoles un akordeona klase.

 

Jaunajā mācību gadā pedagogu vidū vairs nebūs klavierskolotāju Tālivalža Dubava un Dagnijas Sunepas un akordeona pasniedzējas Ivetas Eversones, kuri pārtraukuši darbu saistībā ar pensijas vecumu. Viņus aizstās citi skolas pedagogi.

 

Strenču mūzikas skola iecerējusi arī paplašināt zem tās jumta piedāvāto interešu izglītību. Šobrīd tiek iekārtota telpa mākslas nodarbībām. "Par tām domājam jau sen, tikai nevaram atrast patstāvīgam darbam pedagogu, kurš uzņemtos organizēt un vadīt šo procesu. Kaut ko izdomāsim, - uz 1. septembri ne, bet vēlāk," cer R. Ziemule.

Izglītība