Strenču vidusskolā jaunāko klašu bērni tagad brīvajā laikā var spēlēt galda spēles

"Prieks, kas gāž no kājām zemē. Azarts, ko teju ar pirkstiem var sajust." Šādi Alise Ziemule (12. klase) raksturo Strenču vidusskolas sākumskolas korpusā aizvadītajā nedēļā notikušo galda spēļu turnīru 1. - 4. klašu skolēniem.

 

Šo klašu audzēkņu rīcībā vidusskola nodevusi daudz dažādu galda spēļu, - šahu, hokeju un citas, lai bērni varētu skolā saturīgi un interesanti pavadīt brīvo laiku.

 

"Bērni skolā uzturas lielu dienas daļu, it īpaši tie, kuri mācās pagarinātajā dienas grupā. Viņiem vajag nelielu atelpu no mācību stundām," par skolas īstenoto projektu saka izglītības iestādes direktors Jānis Pētersons.

 

Tāpēc arī viņš nolēma, ka skola nopirks jaunāko klašu bērniem komplektu ar 12 dažādām izglītojošām, atraktīvām galda spēlēm aktīvai atpūtai. Lai spēles varētu ērti izmantot, skolas direktors kopā ar skolas saimnieku Aivaru Kalniņu pilnveidoja to aprīkojumu.

 

Dāvanu jaunāko klašu audzēkņiem skola pasniedza janvāra nogalē, sarīkojot galda spēļu turnīru. Sacensības vadīja starptautiskas programmas "Dream + Team" jaunieši, vecāko klašu skolēni.1. klases skolnieces Amanda Paegle un Amanda Stepanova sajūsminātas stāsta, ka šādas spēles spēlē pirmo reizi un ar nepacietību gaida, kad atkal varēs pārbaudīt savas spējas tādā turnīrā.

 

 

 Meitenes spriež, ka šādas sacensības varētu risināties ik reizi, kad vien jānāk uz skolu.Arī "pirmīšu" skolotāja Solvita Tēberga neslēpj sajūsmu: "Tas ir burvīgi! Daļa no spēlēm skolēniem būs pieejama katru starpbrīdi. Šīs spēles mazajiem māca gan lietderīgi pavadīt laiku un būt pacietīgiem, gan arī iemācīties, kā uzvarēt un zaudēt."

 

""Dreams + Teams" jaunieši ir pārliecināti, ka sekos arī nākamais šāda veida turnīrs, taču šoreiz vecāko klašu skolēniem, jo tika novēroti skaudīgi viņu acu skatieni. Arī vidusskolēni, skatoties šo pasākumu, centās izmēģināt veiksmi spēlēs," stāsta A. Ziemule.

 

"Ja Britu padome atbalstīs mūsu projektu, tad pie galda spēlēm varētu tikt arī vecāko klašu skolēni," pieļauj J. Pētersons. Arī skolas direktors ievērojis jauniešu lielo interesi par mazākajiem skolasbiedriem tikušajām galda spēlēm.

Izglītība