Strenču vidusskolā noskaidro labāko skolotāju 1

"Man viņa ir vismīļākā skolotāja. Laipna. Nebaras daudz," par savu klases audzinātāju Gintu Beišu saka strencēnietis Krišjānis Viļčevskis (4.klase).

 

G. Beiša ieguvusi labākā skolotāja jeb Gada pedagoga titulu Strenču novada vidusskolas sākumskolas skolotāju audzēkņu un pedagogu aptaujā. Par to viņa aizvadītajā nedēļā saņēma balvu no "Swedbank" ("Hansabankas") - portatīvo datoru.

Pagaidām bijušā Valkas rajona teritorijā tādu dāvanu ieguvusi tikai Strenču novada vidusskolas labākā skolotāja. Vietējai pašvaldībai ar "Swedbank" ir laba sadarbība.

"Šogad Latvijā labāko skolotāju sveikšanai mums ir 70 portatīvie datori. Tiesības noteikt labākos skolotājus novados piešķiram vietējai pašvaldībai, un šis process turpinās," informē "Swedbank" preses sekretāre Kristīne Jakubovska.

 

Balso par klases audzinātājuKad Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons lūdza vidusskolas vadību noskaidrot labāko pedagogu, iemeslu - datora saņēmēja noskaidrošanu - viņš neatklāja.Par izvēli bijušais Strenču vidusskolas direktors ir gandarīts.

 

"Pamanīju Gintu jau tad, kad viņa mūsu skolā pirms daudziem gadiem bija praksē. Ginta Beiša ir vienreizēja skolotāja: mūsdienīga, vērsta uz rezultātu, nežēlo sevi, strādā ar entuziasmu, ieliek sirdi darbā," atceras J. Pētersons.

Viņš piebilst, ka tādas īpašības piemīt arī citiem skolas pedagogiem, tikai vienā tās atklājas vairāk, citā - mazāk.

Labākā skolotāja izvēli zināmā mērā noteica arī jaunāko klašu skolēnu aktivitāte balsojumā. Dāvis Veldze no 3. klases anketā ierakstīja klases audzinātājas Guntas Jansones vārdu, jo viņa esot laba un izpalīdzīga. "Skolotāja darbs ir grūts, jo dažreiz bērni neklausa. Es mācīšos par policistu," piebilst Dāvis.

4. klases skolēni atkal balsoja par savējo - Gintu Beišu. "Mums viņa māca visas stundas, izņemot sportu, angļu valodu un mūziku. Ļoti jauka skolotāja," gandrīz korī sauc bērni.Par skolotāja darba grūtumu viņu domas atšķiras.

 

"Jādomā visas stundas. Vajag daudz mācīties pašam. Pagarinātajās grupiņās daudz jāstrādā ar bērniem," savus argumentus nosauc ceturtklasnieki, kuri uzskata, ka strādāt par skolotāju ir grūti.

 

Jābūt skolēnu draugamStrenču novada vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Liāna Viduce atklāj kritērijus, pēc kādiem skolā izraudzījās Gada pedagogu: saprotošs, draudzīgs, atraktīvs, izpalīdzīgs, gatavs pieņemt visu jauno, gatavs pārmaiņām.

"Skolotājam jābūt tādam, lai bērni nebaidītos atnākt pie viņa runāt par jebkuru lietu. Es cenšos tāda būt," saka G. Beiša.

Strenču vidusskolā viņa strādā no 1999. gada - strādā par sākumskolas un sporta skolotāju 1.-3. klasei. Liepājas Pedagoģiskās akadēmijas absolvente sākumā meklēja darbu Valmierā. "Tur manas kursa biedrenes pasteidzās pa priekšu, tāpēc atgriezos savā dzimtajā pilsētā," atceras G. Beiša.

Skolotāja priecājas par bankas uzdāvināto portatīvo datoru. Tas būšot liels atspaids darbā, jo datoru varēs ņemt līdzi uz klasi un izmantot stundās.

Komentāri 1

Gundega

Ļoti forši, ka mana brāļa skolā ir tik forša skolotāja! Forši arī tas, ka Krišjāņa teiktais ir izcelts!
Prieks, ka manam brālim ir tiklaba un jauka skolotāja!

pirms 11 gadiem, 2009.10.10 20:33

Izglītība