Strenču vidusskolā tagad kārdinošu smaržu var just ne tikai skolas ēdnīcā

Strenču vidusskolas meitenes tagad daudz labāk var apgūt ēdienu gatavošanas prasmi, jo skolā pēc remonta nesen atvērta mājturības kabineta jaunā mācību virtuve. "Te ir kā īstā mājā. Šī ir skolā foršākā klase!" priecājas 5. klases skolnieces.

 

Mājturības stundās 5. - 9. klašu meitenes tur mācās gatavot ēdienu. Plašajā telpā ir liels galds, moderna plīts, tvaiku nosūcējs, pannas, katli, daudz jaunu trauku un citas virtuvē nepieciešamas lietas.

 

Gods atklāt jauno klasi tika 9. klases skolniecēm, jo viņas šo brīdi gaidījušas visilgāk. Skolai tas ir gana liels notikums. Jaunais kabinets tika iesvētīts ar kārdinošu ceptas vistas smaržu. Meitenes gatavoja britu virtuves ēdienu, kas nav svešs arī latviešu gardēžiem - "Kellogs" brokastu pārslās panētu vistas fileju, piedevās pasniedzot krāsnī ceptus kartupeļus.

 

Jaunajā mācību virtuvē ienākušās 5. klases meitenes priecājas par plašo telpu. "Te var vairāk izvērsties, nekā vecajā kabinetā, kur nebija tik daudz vietas. Un tur arī nebija tik smuki iekārtots,"cita citu papildinot, stāsta Anete Knappe, Dana Bernere un Undīne Lapiņa.

 

Mājturības stundā pašu ceptās ābolmaizes 5. klases meitenes aiznesa "cilvēkam, kurš šo telpu taisīja" - skolas saimniekam Aivaram Kalniņam.

 

Par jauno mācību virtuvi ir gandarīta arī Strenču vidusskolas mājturības skolotāja Sanita Ļeļeva. Viņa stāsta, ka skolniecēm stundās tur ir vairāk iespēju gatavot ēdienu un viņas būs ieguvējas. Vecajā kabinetā bija tikai elektriskā plītiņa.

 

 

 Ko varēja, to meitenes gatavoja uz tās, bet pārsvarā ēdienu gatavošana nozīmēja salātus un sviestmaizes. "Jaunajā virtuvē meitenēm ir māju sajūta, jo kabinetā varam izmantot tādas pašas mūsdienu tehnoloģijas un ierīces, kādas daudziem ir mājās. Skolai ir jāiet līdzi laikam," uzskata S. Ļeļeva.

 

Strenču vidusskolas direktors Jānis Pētersons uzteic mājturības skolotāju par izrādīto iniciatīvu jaunā mājturības kabineta ierīkošanā.

 

 

"Pirms remonta telpa izskatījās ļoti neestētiski, un es saprotu, ka tādos apstākļos nebija patīkami ne vadīt stundas, ne bērniem gatavot ēdienu. Kaut arī remonts un aprīkojums kopā izmaksāja pietiekami daudz, tas ir tā vērts. Bērniem ir jāmācās normālos apstākļos," uzsver skolas direktors.

 

Lai ietaupītu naudu, skola remontu paveica saviem spēkiem, neizmantojot celtniecības firmu pakalpojumus.

Izglītība